3. Пропусната дузпа остави Арсенал на върха във Висшата лига (ВИДЕО)

Пропусната дузпа остави Арсенал на върха във Висшата лига (ВИДЕО)

"Топчиите" надвиха с 1:0 Лийдс

С гол на Букайо Сака Арсенал успя да постигне пореден успех този сезон във Висшата лига след като надви с 1:0 Лийдс.

Не бяха изминали и 120 секунди игра, когато главният съдия Крис Кавана изгуби връзка със своите асистенти. Прекъсването продължи близо 10 минути, преди реферът да прибере футболистите в съблекалните. В крайна сметка, след близо 25 минути в съблекалните, Кавана изведе играчите обратно на терена и дуелът бе подновен.

В 35-ата минута лидерът във Висшата лига поведе. Родриго сбърка с един дълъг пас към лявата половина на терена, а от това се възползва Сака, който направи двойно с Йодегор и излязе на хубава позиция, от която с десния крак отбеляза във вратата на Мелие.

В самото начало навторото полувреме Бамфорд прати топката в мрежата на йоркшърци, но попадението не бе зачетено заради фал в атака на нападателя.

Четвърт час след началото на частта Уилям Салиба пое топката с ръка в наказателното си поле и след консултация с ВАР Крис Кавана отсъди дузпа. Патрик Бамфорд опита да се реваншира за двата си пропуска по-рано и отменения си гол, но прати топката покрай лявата греда на Рамсдейл.

В 70-ата минута Бамфорд излезе за трети път един на един с Рамсдейл, но отново не успя да преодолее английския вратар. Дълбоко в продължението Габриел получи червен картон от съдията Крис Каванал, но след намеса на ВАР санкцията беше намалена само до жълт картон.

Така Арсенал вече има 27 точки в актива си - на четири пред Манчестър Сити, който играе по-късно с Ливърпул.