3. ПРОВАЛ ЗА ТОТНЪМ! Два гола на Хари Кейн не стигнаха за победа срещу Нюкасъл (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Свраките" оцеляха с гол в края, но остават близо до изпадащите

Тотнъм се провали при гостуването си на застрашения от изпадане тим на Нюкасъл. "Шпорите" изпуснаха победата, въпреки че водеха до 85-ата минута. Мачът от 30-ия кръг на Висшата лига завърши 2:2. Тимът на Жозе Моуриньо е пети в класирането с 49 точки, а "свраките" са точно над чертата с 29.

Гостите можеха да поведат още в 8-ата минута, когато Хари Кейн влезе в наказателното поле и отправи изстрел по посока вратата на домакините, но Дубравка изби. В 19-ата пък стана напечено в полето на Тотнът. Гейл принуди Лорис да прави две спасявания. Малко след това попадение на Карлос Винисиус не бе зачетено заради засада.

В 28-ата минута топката стигна до Жоелинтон, който даде аванс на Нюкасъл. Само две по-късно грешка в отбраната на "свраките" доведе до гол на Хари Кейн, който не сгреши на празна врата за 1:1. Само 4 минути по-късно Кейн бе изведен от Ндомбеле, насочи топката към далечния ъгъл и вкара, за да даде аванс на "шпорите".

В 46-ата минута Мигел Алмирон получи подаване в наказателното поле и стреля към левия ъгъл на Лорис, но французинът показа класа. В 67-ата удар с глава на Танганга отблизо бе блокиран. Жоелинтон пък стреля покрай вратата.

В 73-ата минута защитата на Нюкасъл бе преодоляна с подаване към Кейн, но изстрелът на английския национал бе спасен от Дубравка. Четири минути преди края на редовното време "свраките" стигнаха до точката. Мигел Алмирон стреля с глава, Уго Лорис спаси, но при добавката Джо Уилок се разписа отблизо за 2:2.