3. ПСВ и Атлетико направиха разочароващо нулево реми (ВИДЕО+СНИМКИ)

ПСВ и Атлетико направиха разочароващо нулево реми (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Дюшекчиите" не успяха да пречупят холандците, които от 68-ата минута бяха с човек по-малко

ПСВ и Атлетико Мадрид завършиха при резултат 0:0 в първия си осминафинален двубой от Шампионска лига и запазиха интригата за реванша на "Висенте Калдерон" след две седмици. Главна заслуга за нулевото реми имаше вратарят на домакините Зоет, който на няколко пъти трябваше да се намесва решително при опасни атаки на "дюшекчиите". Отборът на Филип Коку завърши срещата с 10 човека, след като Гастон Перейро получи втори жълт картон в 68-ата минута.

Атлетико имаше повече за какво да съжалява през първите 45 минути на двубоя, след като пред тима на Диего Симеоне на три пъти се откри възможност да стигне до попадение. Още в четвъртата минута Габи изведе отдясно Вието и нападателят с техничен прехвърлящ удар преодоля вратаря на домакините. Точно преди топката да посети вратата на ПСВ Джефри Брума се намеси решително и от самата голлиния изчисти, запазвайки равенството.

В 18-ата отново отбраната на домакините не показа концентрация и след пас на Хуанфран Коке овладя в близост до наказателното, последва обаче прибързан прехвърлящ удар, който не затрудни Зоет.

След половин час игра пред „дюшекчиите” се откри най-чистата възможност през първата част. Гризман бе изведен сам срещу вратаря на домакините и французинът опита технично да копне топката, но Зоет излезе навреме и отрази удара на противниковия играч.

Две минути по-късно холандците организираха добра атака, в която Пропер от границата на вратарското поле не показа точен мерник и Облак парира удара му.

След почивката играта до голяма степен напомняше случващото се през първата част – повече владеене на топката от ПСВ, но пълна безидейност в предни позиции.

В 57-ата минута Вилемс центрира в наказателното поле на гостите, при което Коке с шпагат пресече подаването и за малко да прати топката в собствената си врата.

Диего Годин отбеляза в 62-ата минута, но попадението правилно беше отменено от главния рефер, заради нарушение на уругваеца по време на удара.

Втори жълт картон на Перейро в 68-ата минута остави домакините с човек по-малко, от което Атлетико не успя да се възползва.

Далечен плътен удар на Годин срещна непробиваемия Зоет, а влезлият като резерва Фернандо Торес шутира от големия пеналт високо над вратата в 70-ата минута.

Отново Торес не успя да завърши добре атака на „дюшекчиите”, след като ударът му срещна тялото на бранител, а последен шанс за гол пред домакините се откри 88-ата, но белгиецът Лестиен би неточно.

Така с човек по-малко ПСВ успя да удържи натиска на гостите и запазва интригата за реванша, който ще се проведе на 15 март на „Висенте Калдерон”.