3. ПСВ и Манолев на осминафинал в Лига Европа след обрат срещу Лил (видео)

ПСВ и Манолев на осминафинал в Лига Европа след обрат срещу Лил (видео)

Отборът на ПСВ (Айндховен) се класира за осминафиналите на турнира Лига Европа, след като се наложи с 3:1 над тима на Лил в реванша тази вечер и с общ резултат 5:3 продължава в следващата фаза

Отборът на ПСВ (Айндховен) се класира за осминафиналите на турнира Лига Европа, след като се наложи с 3:1 над тима на Лил в реванша тази вечер и с общ резултат 5:3 продължава в следващата фаза. Срещата се игра на стадион „Филипс”, а българският национал Станислав Манолев започна като титуляр за холандците и остана на терена през всичките 90 минути. Французите доиграха мача с човек по-малко, след като Фро получи втори жълт картон в 62-ата минута.

Двубоят започна с неточен удар на Обраняк от Лил, а в 10-ата минута домакините бяха изключително близо до откриване на резултата, ала шутът на Маркус Берг срещна гредата. Последва неточен изстрел на Тойвонен, преди да се стигне до 23-ата минута, когато при една контраатака Де Мело намери Фро на изгодна позиция, а нападателят с мощен удар изведе „кучетата” напред – 1:0.

След гола холандците натиснаха още по-здраво, но пропуски направиха Джуджак и Тойвонен. Ново попадение през първата част обаче не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимална преднина за Лил.

Второто полувреме отново стартира със силен натиск на „филипсите”, който даде резултат в 55-ата минута, когато Балаш Джуджак възстанови статуквото след хубав изстрел с десния крак – 1:1.

Само 7 минути по-късно голмайсторът за Лил в този мач – Пиел Ален Фро, си изкара втори жълт картон и остави своите с човек по-малко на терена.

След червения картон очаквано натискът на ПСВ се засили още повече и в 67-ата минута Берг изведе Ленс на изгодна позиция, а последният не сбърка за 2:1, пращайки в екстаз публиката на стадион „Филипс”.

Домакините продължиха да натискат, търсейки трети гол, който тотално да успокои нещата. Така дойде 73-ата минута, когато Джуджак центрира добре отдясно, а защитникът Марсело засече отблизо, оформяйки крайното 3:1.

Така ПСВ спечели домакинството си на „кучетата” и с общ резултат 5:3 се класира за осминафиналите на Лига Европа.