3. ПСВ премина като на парад през полския Легия (видео)

ПСВ премина като на парад през полския Легия (видео)

Станислав Манолев с основна заслуга за победата

ПСВ премина като на парад през полския Легия и си осигури първото място в група С на Лига Европа.

Холандците надиграха с 3:1 като гост своя съперник в дербито на групата, а нашето момче Станислав Манолев имаше основна заслуга за откриването на резултата в мача през първата част и като цяло изигра много силни 90 минути.

С победата грандът си осигури кръг преди края завършването на върха в групата и ще играе само за чест последния си двубой срещу Рапид Букурещ

В първите 30 минути мачът бе сравнително равностоен, но след това по-силният отбор наложи волята си. Все пак холандците бяха далеч по-реномираният отбор от двата.

Така се стигна до 32-ата минута, когато Станислав Манолев проби отдясно и отправи центриране по земя, което обаче рикошира в крака на Михал Зевлаков и изненада вратаря на домакините. Първоначално Манолев бе записан като официален голмайстор, но след първото полувреме решението бе променено и попадението записано като автогол.

В 59-ата минута ПСВ получи дузпа. Зад топката застана щатният изпълнител Мертенс, който спокойно с удар в долния десен ъгъл направи 2:0.

В 68-ата минута Лабияд сложи край на спора от няколко метра, след като взаимодейства добре с Ленс.

В другия двубой от групата АПОЕЛ Тел Авив надигра с 3:1 като гост Рапид в Букурещ. Всичките голове паднаха още през първата част, като израелците поведоха с 2:0, след това Рапид намали, но нов гол в последните секунди на първата част донесе отново две попадения аванс. През вторите 45 минути и двете мрежи останаха сухи.

Легия - ПСВ 0:3

0:1 Зевлаков 32' (автогол)
0:2 Мертенс 59' (дузпа)
0:3 Лабияд 68'