3. ПСВ с Манолев обърна Бенфика, за да спечели турнир във Вроцлав

ПСВ с Манолев обърна Бенфика, за да спечели турнир във Вроцлав

Отборът на ПСВ Айндховен със Станислав Манолев в състава си обърна от 0:1 до 3:1 Бенфика на финала в четиристранния турнир с участието на домакините от Шльонск (Вроцлав) и Атлетик Билбао.

Отборът на ПСВ Айндховен със Станислав Манолев в състава си обърна от 0:1 до 3:1 Бенфика на финала в четиристранния турнир с участието на домакините от Шльонск (Вроцлав) и Атлетик Билбао. Родният национал престоя на терена през всичките 90 минути. Първо Мартинс откри за "лисабонските орли" в 35-ата минута, но след почивката холандците разбиха гранда от Португалия. Занка, Ленс и Вайналдум в рамките на 28 минути вкараха три гола във вратата на португалците и спечелиха турнира. Малко преди третия гол на ПСВ Макси Перейра бе изгонен заради втори жълт картон, което още повече усложни нещата за Бенфика. На полуфинала ПСВ Айндховен надви с 1:0 финалиста на Лига Европа за тази година Атлетик Билбао с 1:0.

ПСВ - Бенфика 3:1
0:1 - Мартинс (35)
1:1 - Занка (55)
2:1 - Ленс (74)
3:1 - Вайналдум (83)