3. ПСВ шокира Аякс в Амстердам и го свали от върха (ВИДЕО)

ПСВ шокира Аякс в Амстердам и го свали от върха (ВИДЕО)

"Филипсите" стигнаха до успех с 2:1

ПСВ Айндховен победи Аякс като гост с 2:1 и се настани на първото място в Нидерландия. ПСВ поведе с 2:0 с по 1 гол през двете полувремена и допусна едно попадение в 83-ата минута.

Домакините от Аякс опитаха да изравнят, но така и не успяха да го направят. Така ПСВ събра 30 точки и води с 2 на Аякс.

В 23-ата минута Коди Гакпо центрира в наказателното поле, където Люк де Йонг овладя топката и стреля в долния ляв ъгъл, отбелязвайки за 0:1.

Три минути след попадението домакините от Аякс имаха претенции за дузпа, след като Армандо Обиспо игра с ръка в наказателното поле, но реферът даде знак играта да продължи.

В 44-ата минута Мохамед Кудус пропусна златен шанс да отбележи гол, но топката се удари в десния стълб.

5 минути след началото на второто полувреме ПСВ вкара и втори гол. Ерик Гутиерес се добра до отскочила топка и успя да я мушне в мрежата на домакините.

В 59-ата минута реферът Дани Макели отсъди дузпа за ПСВ, след като видя нарушение на Девейне Ренш. VAR реферът обаче не бе съгласен с неговото решение и се наложи Макели да гледа ситуацията на монитора, а след това промени първоначалното си решение – дузпа няма.

В 67-ата минута Анвар Ел-Гази стреля от средно разстояние, но топката се удари в десния стълб.

7 минути преди края на двубоя Аякс намали. Лоренцо Лука засече центриране от границата на наказателното поле и с фантастичен удар изпрати топката в мрежата.