3. ПСЖ изхвърли "специалния" Челси след драма на "Стамфорд Бридж" (ВИДЕО+СНИМКИ)

ПСЖ изхвърли "специалния" Челси след драма на "Стамфорд Бридж" (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Принцовете" успяха с 10 човека да вземат своя дългоочакван реванш

Пари Сен Жермен взе дългоочаквания реванш срещу Челси и отстрани отбора на Жозе Моуриньо след 2:2 на „Стамфорд Бридж” и с общ резултат 3:3 се класира за четвъртфиналите на Шампионска лига. Двата тима показаха истински спектакъл в реванша на осминафиналите, в който краен победител излезе тимът на Лоран Блан.  Спорен червен картон на Златан Ибрахимович остави ПСЖ с човек по-малко, а главният рефер Бьорн Куиперс продължи с неадекватните си отсъждания и постепенно изпусна контрола над  двубоя. Гари Кейхил откри резултата в 81-ата минута, но бившият футболист на „сините” Давид Луис вкара двубоя в продължения в 86-ата. Еден Азар отново даде аванс за своя тим след реализирана дузпа в 6-ата минута на първото продължение. Драмата стана пълна шест минути преди последния съдийски сигнал, когато Тиаго Силва отбеляза страхотен гол с глава и осигури участието на своя тим на четвъртфиналите.

Реваншът на „Стамфорд Бридж” между двата тима започна на високи обороти, а във втората минута решаваща намеса на Джон Тери предотврати откриването на резултата. Единсон Кавани бе изведен в малкия пеналт, уругваецът се обърна бързо, но точно преди да нанесе решаващ удар топката бе изчистена от бранителя на „сините”.

Последваха минути на сериозни сблъсъци между футболистите, а Диего Коща и Давид Луис на няколко пъти се спречкваха един с друг, но холандският рефер Бьорн Куиперс реши да спести картоните.

Златан Ибрахимович бе незабележим през първия половин час игра, в който лек превес имаше отборът на Жозе Моуриньо, а в 31-ата минута след ненавременен шпагат звездата на ПСЖ получи спорен червен картон, с което остави своя тим с човек по-малко в битката за четвъртфиналите. Това бе четвърти червен картон за Ибрахинович в турнира Шампионска лига, с което изравни „рекордьора” Едгар Давидс по този показател.

Играта се изнерви и грубите нарушения зачестиха, а главният рефер показа за седем минути 3 жълти картони.

В 43-ата минута Диего Коща мина като на шега покрай половината отбор на гостите, след което се строполи в наказателното поле след влизане на Кавани, но реферът така и не отсъди дузпа.

Въпреки численото си превъзходство Челси не съумяваше да пречупи съперника си, а в 58-ата Кавани направи фрапантен пропуск, който лиши отбора му от гол. Нападателят бе изведен отляво, финтира Тибо Куртоа, но стреля право в гредата, след което топката премина на сантиметри от другия страничен стълб и излезе в аут.

Нова добра атака на парижани завърши с удар, който бе париран от белгийския страж на Челси, Кавани овладя избитата топка, но не можа да се ориентира навреме и бе неутрализиран от бранител в синьо.

В 73-ата Диего Коща влезе грубо в краката на противников играч, Давид Луис се спречка с испанеца, след което и двамата футболисти видяха жълтия картон.

Салваторе Сиригу опаси мрежата си суха в 80-ата минута след изстрел на Рамирес отдясно, избивайки с една ръка в ъглов. Последва центриране и разбъркване в полето на гостите, Коща опита да нанесе удар, но фалцира топката, която попадна в Гари Кейхил и бранителят с мощен удар изведе своя тим в резултата.

Радостта на „сините” продължи само пет минути. В 86-ата центриране от корнер  на резервата Лавеци бе засечено с глава от Давид Луис и бразилецът наказа бившия си отбор с красив гол, вкарвайки мача в продължения.

В петата минута на първото продължение Тиаго Силва скочи за висока топка с Курт Зума, при което игра с ръка в наказателното поле на ПСЖ и реферът отсъди 11-метров наказателен удар. Еден Азард изпълни хладнокръвно дузпата, давайки ценен аванс за Челси.

Давид Луис изпълни отлично пряк свободен, но дистанцията бе прекалено голяма и Тибо Куртоа съумя да избие в корнер.

В 8-ата минута на второто продължение Тиаго Силва отправи добър удар с глава, но Тибо Куртоа плонжира и изби в корнер. Белгиецът обаче нямаше шанс при последвалото центриране, в което отново Силва бе най-съобразителен и с прехвърлящ диагонален удар с глава върна равенството шест минути преди края на двубоя.

Играта се накъса от множество нарушения, а Челси не успя да сътвори нищо сериозно до края на двубоя, така Пари Сен Жермен се класира за следващата фаза на турнира с общ резултат 3:3, заради повече отбелязани попадения на чужд терен.

Артета: Гостуваме на шампионите, няма как да е лесно