3. ПСЖ отнесе Клермон с 5:0 в шоу на Неймар и Меси(ВИДЕО)

ПСЖ отнесе Клермон с 5:0 в шоу на Неймар и Меси(ВИДЕО)

Парижани започнаха под пара новия сезон в Лига 1

ПСЖ успя да победи с категоричното 5:0 Клермон в първия си мач за сезона в Лига 1. Неймар беше над всички след като вкара гол и направи още три асистенции, а Лионел Меси вкара два гола.

Парижани опитаха натиск от първия съдийски сигнал и това резултира почти веднага.

В 9-ата минута Неймар овладя топката на границата на наказателното поле и с хубав изстрел в долния десен ъгъл на вратата откри.

Малко след попадението на бразицела, Витиня опита да изненада Диау, но не бе достатъчно точен.

Страхотна контраатака на ПСЖ в 26-ата минута се превърна в гол. Парижани отнеха топката в собстевната си половина и след бързо разиграване Неймар намери Хакими, който с кинжален удар удвои.

Седем минути преди края на частта Неймар записа и втората си асистенция. Бразилецът центрира от фал, а неговият сънародник Маркиньос се извиси и с глава направи 3:0.

Меси можеше да направи и 4:0, но Диау спаси в края на първите 45 минути. Поредната контраатака на ПСЖ завърши с гол в 81-ата минута. Столичани отнеха в собствената си половина и с 2-3 паса стигнаха до вратата на Клермон, където Неймар поднесе топката на Меси, а аржентинецът просто я насочи във вратата на домакините.