3. ПСЖ подчини Монако в дербито - 5:2 (ВИДЕО)

ПСЖ подчини Монако в дербито - 5:2 (ВИДЕО)

Столичани дръпнаха на върха след зрелищен успех на „Парк де Пренс“

Френският шампион ПСЖ постигна шеста поредна победа в Лига 1.

Столичани разбиха у дома Монако с 5:2 в дербито, с което стартира 13-ият кръг.

Така те вече имат 30 точки на върха, с 4 повече от втория Ница, но след мач повече, докато монегаските останаха 3-ти с 24 пункта в актива си.

Те можеха да поведат на „Парк де Пренс“ още в 14-ата минута, ала голът на Вандерсон беше отменен чрез ВАР заради засада.

Само 4 минути по-късно Гонсало Рамос откри резултата. След още 4 пък Такуми Минамино изравни, но в 39-ата минута Килиан Мбапе даде отново аванс на домакините с точно изпълнена дузпа.

Така почивката дойде при резултат 2:1 за ПСЖ. Парижани решиха всичко с 2 бързи попадения в средата на втората част.

В 70-ата минута Усман Дембеле вкара от малък ъгъл за 3:1, а в 72-ата Мбапе асистира на Витиня, който покачи на 4:1.

Монако върна едно попадение 3 минути след това, когато точен бе Фоларин Балогун, ала резервата на домакините Коло Муани сложи точка на спора, разписвайки се след разбъркване в пеналта дълбоко в добавеното време, за да оформи крайното 5:2.