3. ПСЖ прегази Андерлехт, Неймар и Мбапе бележат (ВИДЕО)

ПСЖ прегази Андерлехт, Неймар и Мбапе бележат (ВИДЕО)

Неймар и компания продължават победната серия

Пари Сен Жермен записа разгромна победа като гост на Андерлехт с 4:0 и продължи победния си ход в група B на Шампионската лига. Парижани откриха резултата с ранен гол още в 3-та минута, когато Марко Верати с дълъг пас намери Килиан Мбапе в наказателното поле и младокът не пропусна да прониже вратата на Матс Селс.

Белгийците опитаха да нанесат ответен удар, като създадоха няколко положения пред вратата на Алфонс Ареола, но Адриан Требел и Лукаш Теодорчик пропуснаха. Малко преди края на първата част Единсон Кавани засече с глава центриране на Мбапе и покачи на 2:0. Веднага след началото на втората част Кавани можеше да вкара втори гол, но топката мина на сантиметри от мрежата.

В 55-та минута Неймар изпълни пряк свободен удар и направи резултата 3:0. В 71-та минута гол на Единсон Кавани беше отменен. Появилият се като резерва Анхел ди Мария оформи крайното 4:0 в самия край на срещата.

Така ПСЖ е начело в групата с 9 точки, докато Андерлехт е без спечелена точка.