3. ПСЖ с пета загуба за сезона (ВИДЕО)

ПСЖ с пета загуба за сезона (ВИДЕО)

Ето и подробностите

Отборът на Пари Сен Жермен загуби с 0:1 от състава на Лион в мач от 29-ия кръг на френската Лига 1 на стадион “Парк де Пренс”. Попадението за гостите отбеляза Брадли Баркола 56-ата минута.
Срещата започна с известно закъснение поради напълно комична причина. Съставът на Лион е закъснял да се появи на време, защото шофьорът на автобуса е минал по грешен път. После возилото попаднало на място, от което трудно се измъкнало и така щабът на гостуващия тим стигнал до стадион "Парк де Пренс" една идея по-късно, което наложило и забавянето на мача. Той трябваше да старитра по план в 21:45 българско време, но в действителност това стана малко повече от 10 минути по-късно.
Очаквано Пари Сен Жермен започна по-силно мача и само след 4 минути игра стигна до голово положение. Витиня овладя в наказателното поле и стреля, но ударът му мина над напречната греда.
След това срещата мина под знака на пресата, която домакините осъществиха пред пеналтерията на съперника. До голово положение се стигна отново в 10-ата минута, когато Лионел Меси  чукна топката с пета и изведе Килиан Мбапе, който напредна, но стреля неточно.
Междувременно феновете по трибуните сътвориха истинско шоу с трансперанти и димки, които в един определен период от началните минути на мача затрудниха видимостта.
Около четвърт час след началото стана и първото интересно положение в половината на парижани. Ел Чадаил Бичиабу извърши грубо нарушение в близост до наказателното поле на домакините и получи жълт картон. Последвалото центриране обаче бе разочароващо. Няколко секунди по късно и Тиаго Мендеш имаше изгодна възможност пред себе си, но не се възползва достатъчно, за да стреля точно и да открие резултата.
В 22-ата минута бе извършена първата смяна. Амин Сар трябваше да напусне терена принудително и бе заменен от Брадли Баркола.
В 25-ата минута Лион получи нова изгодна възможност от статично положение, което бе разочароващо и даде шанс на домакините да организират светкавична контраатака. Меси се озова пред наказателното поле на съперника, но Тиаго Мендеш го спря хладнокръвно.
В 32-ата минута Лион пропиля поредното статично положение след зле изпълнен корнер, който бе избит, но след това гостите овладяха топката и за няколко секунди опитаха да упражнят преса пред наказателното поле на парижани, но не успяха да отправят опасен удар.
В 38-ата минута стана опасно за Пари Сен Жермен. Домакините приложиха отново преса в половината на съперника, която се пропука и Лион организира контраатака, при която в собственото си наказателно поле вратарят Донарума събори противниковият играч, който напредваше.
При изпълнението на наказателния удар обаче гостите за пореден път демонстрираха, че им липсва хладнокръвие и умение при изпълнението на статични положения и Лаказет нацели гредата, а при добавката друг играч на гостите прати топката в аут.
Малко преди края на полувремето парижани натиснаха отново. Тогава Витиня и Меси бяха замесени в интересни положения за домакините, но не успяха да реализират попадение.
В добавеното време домакините имаха претенции за дузпа, защото твърдяха, че топката се отбила в ръката на Деян Ловрен, но съдията не бе съгласен с тях и отсъди само корнер, от който не последва нищо.
В 56-ата минута Пари Сен Жермен горчиво съжали за изпуснатата инициатива, защото Лион откри резултата. След продължителен натиск Лионци навлязоха в наказателното поле и Брадли Баркола нанесе решаващия удар. Парижани реагираха светкавично и веднага наложиха пресата си пред вратата на Лион, но добре организираната защита на съпреника не им позволи да нанесат удар мигновенно.
Обстановката се изнерви и в 71-ата минута при изпълнението на един тъч Мбапе опита да пробие по фланга, но бе съборен. Парижани не се възползваха от статичното положение и резултатът остана непроменен.
В 89-ата минута Мбапе проби и опита да центрира, но бранител на Лион изби в корнер. При последвалото изпълнение парижани овладяха топката и Меси отправи коварен удар от границата на наказателното поле, но Антони Лопеш се хвърли в долния десен ъгъл и със сетни усилия изби в нов корнер.