3. Пуул разнищи Суонзи за първа победа от четири мача (+ВИДЕО)

Пуул разнищи Суонзи за първа победа от четири мача (+ВИДЕО)

"Червените" разпиляха "лебедите" на "Анфийлд" с 5:0

Отборът на Ливърпул записа изключително важна победа в борбата си за класиране за евротурнирите догодина, след като днес размаза тима на Суонзи с 5:0. Това бе изтеглен двубой от 27-ия кръг на Премиършип, който се игра на стадион "Анфийлд".

Преди този сблъсък мърсисайдци нямаха успех в три поредни сблъсъка, докато "лебедите" не съумяха да достигнат до втора поредна победа в първенството.

Дебютен гол за Ливърпул отбеляза Филипе Коутиньо, който дойде през януарския трансферен прозорец от Интер.

Двубоят премина изцяло под диктовката на домакините, които натиснаха съперника си още от началните минути, но пропуски направиха Даунинг, Джонсън, Коутиньо, Стъридж и Суарес.

Така се стигна до 33-ата минута, когато "червените" се отпушиха, макар и от дузпа, реализирана от капитана Стивън Джерард за нарушение срещу Суарес.

След този гол Пуул продължи да натиска, но до края на полувремето повече попадения на "Анфийлд" нямаше.

През втората част мърсисайдци излязоха много мотивирани и само няколко секунди след подновяването на играта Филипе Коутиньо вкара първия си гол с "червената" фланелка. Тогава Суарес намери бразилеца около границата на наказателното поле, а той с десния крак не остави шансове на Ворм за 2:0.

Само 4 минути по-късно Хосе Енрике покачи на 3:0, засичайки отблизо хубаво подаване на Стъридж.

"Червените" обаче продължаваха да атакуват яростно, въпреки комфортния си аванс и в 56-ата минута дойде ред на Луис Суарес да впише името си сред голмайсторите след добра асистенция на Даунинг.

В 71-ата минута разгромът за Суонзи стана пълен, след като Стъридж покачи на 5:0 след нова дузпа, този път за игра с ръка на Раутлидж.

До края на двубоя резултатът можеше да е още по-изразителен, но Стъридж нацели гредата в 73-ата минута, а след това "червените" изтърваха още няколко възможности.

След успеха Пуул се изкачи на 7-о място във временното класиране с актив от 39 точки, на 5 зад 5-ия Арсенал, но и с мач повече. "Лебедите" пък са 8-и с 37 пункта.

Барселона остава безгрешен след мъчно 1:0 над Хетафе