3. Пуул с нов грандиозен провал – падна 1:2 от Блекпул (видео)

Пуул с нов грандиозен провал – падна 1:2 от Блекпул (видео)

„Червените” загубиха Торес, остават в зоната на изпадащите

Отборът на Ливърпул претърпя поредно грандиозно разочарование през този сезон, след като загуби с 1:2 от новака Блекпул. Срещата се игра на стадион „Анфийлд” и бе от програмата на 7-ия кръг на английската Висша лига. Нещастието не „червените” стана пълно в 10-ата минута на мача, когато топнападателят на тима Фернандо Торес напусна контузен.

Двубоят започна със страхотна бомба от фаул на Адам от фаул, която бе отразена по брилянтен начин от Рейна. В ответната атака пък Торес качи кълбото на главата на Коул, който обаче не успя да насочи удара си и той излезе в аут. В 10-ата минута „червените” понесоха изключително тежък удар, след като Фернандо Торес напусна терена контузен и бе заменен от Давид Н’Гог.

По-добрата игра на „мандаринките” продължи и в 14-ата минута Кембъл шутира много опасно, ала топката премина много близо над напречната греда. Така се стигна до 29-ата минута, когато Джонсън събори Варни в наказателното си поле, което принуди рефера да отсъди дузпа за гостите, която бе хладнокръвно реализирана от Адам – 1:0.

След този гол домакините изглеждаха объркани и започнаха да грешат наглед елементарни подавания в средата на терена. В даденото от съдията добавено време за първите 45 минути, Флетчър изведе прецизно Варни зад гърба на отбраната на „червените”, а вторият хладнокръвно пусна топката покрай Рейна за 2:0.

Втората част започна с натиск на Ливърпул и по един неточен изстрел на Н’Гог и Адам. Така дойде 53-ата минута Джерард центрира от фаул, Киргиакос се извиси над всички и с глава върна надеждите на цял „Анфийлд” – 1:2.

След намаляването на резултата домакините овладяха инициативата и натиснаха сериозно своя съперник, но с пропуски се отличиха Коул, Кайт и Йованович. В края на двубоя натискът на „червените” стана изключително силен, но силите им не стигнаха за нищо повече от почетна загуба.

След тази победа Блекпул се изкачи на 8-о място във временното класиране с актив от 10 точки. Домакините от Ливърпул пък са 18-и с едва 6 спечелени точки.

Ливърпул – Блекпул 1:2

0:1 Адам 29’ (д)
0:2 Варни 45’
1:2 Киргиакос 53’

Състави:

Ливърпул: Рейна, Джонсън, Киргиакос, Шкъртел, Карагър, Поулсен (Йованович 60’), Мейрелеш, Кайт, Джерард, Коул (Родригес 89’), Торес (Н’Гог 10’)

Блекпул: Гилкс, Иърдли (Филипс 46’), Еват, Катчарт (Кийнън 20’), Крейни, Воън, Адам, Кембъл, Гранден (Саутърн 63’), Варни, Флетчър

Жълти картони: Рейна, Киргиакос (Ливърпул); Флетчър (Блекпул)

Стадион: „Анфийлд”

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1