3. Пуул с важен обрат над закъсалата Вила (ВИДЕО)

Пуул с важен обрат над закъсалата Вила (ВИДЕО)

"Червените" се наложиха с 2:1 на "Вила Парк" и оставиха бирмингамци под чертата

Отборът на Ливърпул постигна много важна победа в борбата си за класиране за евротурнирите през следващия сезон, след като днес се наложи с 2:1 над тима на Астън Вила. Срещата се игра на стадион "Вила Парк" и бе от програмата на 31-ия кръг на английската Висша лига.

Като цяло мърсисайдци бяха по-активният отбор през целия мач и заслужено стигнаха до успеха. Те започнаха сблъсъка по-добре, като основната заплаха за противниковата защита отново бе Луис Суарес, който стартира с два неточни удара.

Домакините също имаха своите шансове за гол, като действаха добре на контраатака и в 28-ата минута Габриел Агбонлахор шутира опасно, но топката не намери целта.

Така се стигна до 31-ата минута, когато именно Агбонлахор Бентеке на границата на наказателното поле, а последният не сбърка с хубав удар, вкарвайки 14-ия си гол за сезона.

След гола Ливърпул веднага натисна, но до края на полувремето Суарес и Джерард изтърваха няколко изгодни ситуации и нови попадения нямаше.

През втората част обаче "червените" отново излязоха по мобилизирани и натиснаха съперника си от самото начало и още в 47-ата минута Хендерсън бе намерен около точката на дузпата от Коутиньо и с десния крак направи безпомощен Гузан за 1:1.

Натискът на мърсисайдци продължи и в 58-ата минута Глен Джонсън можеше да направи обрата пълен, ала ударът му срещна страничната греда на бирмингамци.

Само 120 секунди по-късно обаче обратът стана факт, след като Джерард бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Бейкър срещу Луис Суарес.

След попадението пред домакините се откриха две нелоши положения, но първо Вайман шутира неточно, а след това изстрел на Делф бе блокиран от бранител на Ливърпул.

В края на срещата "червените" можеха да направят успеха си по-убедителен, ала Даунинг и Суарес не можаха да се разпишат.

Резултатът обаче остана непроменен и така мърсисайдци вече имат актив от 48 точки на 7-та позиция в класирането, на 5 зад 5-ия Арсенал. Бирмингамци пък остават в зоната на изпадащите с 30 точки, колкото има и 17-ят Уигън и на 1 зад 16-ия Съндърланд.
Барселона остава безгрешен след мъчно 1:0 над Хетафе