3. Радост в Берлин: Унион ще зимува извън опасната зона

Радост в Берлин: Унион ще зимува извън опасната зона

Берлинчани закриха годината с домакинска победа срещу пряк конкурент за оцеляване

Унион (Берлин) подари възможно най-добрия коледен подарък на своите фенове.

Столичани спечелиха с 2:0 последния си двубой за календарната година, който бе домакинство от XVI кръг на Бундеслигата срещу конкурента за спасяване Кьолн.

Лятното попълнение Бенедикт Холербах откри резултата в 55-ата минута с второто си попадение за първенство.

22-годишният нападател се разписа с плътен изстрел в близкия ъгъл, а почти същото в 78-ата минута стори резервата Датро Фофана, за да оформи крайното 2:0.

След успеха Унион е на 15-о място в класирането, на 3 точки пред последните три тима Майнц, Кьолн и Дармщат след четвъртата си победа за сезона.

Отборът има мач по-малко, тъй като не е играл с шампиона Байерн Мюнхен.

Завършилият на четвърто място през миналия сезон Унион остана без победа в десет мача от Бундеслигата и 16 във всички турнири между края на август и успеха с 3:1 над Борусия Мьонхенгладбах на 9 декември.

Предпоследният Кьолн загуби последните си три мача, без да отбележи гол, а напрежението върху треньора Щефен Баумгарт се увеличава.