3. РАДОСТ В СОЛУН: ПАОК и Десподов са шампионите на Гърция! (ВИДЕО)

РАДОСТ В СОЛУН: ПАОК и Десподов са шампионите на Гърция! (ВИДЕО)

Отборът на родния национал надви Арис в местното дерби

Кирил Десподов стана шампион на Гърция с ПАОК, след като „двуглавите орли“ спечелиха с 2:1 дербито на Солун като гост на Арис в мач от последния кръг на Суперлигата.

С успеха ПАОК събра 80 точки на върха в крайното класиране, на две пред АЕК Атина, който спечели безпроблемно своя мач с 3:0 у дома срещу ПАС Ламия.

ПАОК излезе напред в резултата срещу Арис след половин час игра, когато Андрия Живкович изведе Брандън Томас, който прати топката в противниковата врата за 0:1.

Второто полувреме започна мечтано за домакините, които стигнаха до изравнителен гол в 47-ата минута, когато точен бе Лорен Морон след голово подаване на Моузес Одубайо.

ПАОК се нуждаеше от четвърт час да се отърси и в 62-рата минута отново поведе. Реализиралият първото попадение Томас намери Тайсон, който отбеляза за 2:1 в полза на гостите.

Четири минути след шампионския гол в игра влезе Кирил Десподов, който замени именно Тайсон. В 78-ата минута ПАОК остана с 10 души след втори жълт картон на Йоанис Михалидис.

Въпреки численото превъзходство, Арис не успя да изравни, а ПАОК стана шампион на Гърция за първи път от 2019-а година и общо за четвърти в своята история!