3. Радост за Барса в "Катедралата", въпреки че Меси изпусна дузпа (ВИДЕО)

Радост за Барса в "Катедралата", въпреки че Меси изпусна дузпа (ВИДЕО)

Испанският шампион започна защитата на титлата с 1:0 на "Сан Мамес" с гол на Луис Суарес

Лионел Меси изпусна дузпа, но шампионът Барселона започна сезона в Ла Лига с минимален успех с 1:0 като гост на черната си котка Атлетик (Билбао). Луис Суарес донесе трите точки за тима на Луис Енрике с прецизно воле в началото на втората част.

Преди старта на двубоя Атлетик показа на феновете си спечелената Суперкупа на Испания, която остана само мираж за Барселона след онова 4:0 пак на „Сан Мамес” в първата среща. Така баските разбиха мечтите на каталунците за повторение на паметната 2009 година, когато Гуардиола спечели всички 6 трофея за годината.

Атлетик започна предпазливо днес и позволяваше на еврошампиона да разиграва спокойно в центъра. Първите 20 минути бяха сравнително тихи и без опасни положения, а Дани Алвеш получи неприятен удар и бе заменен от Серхи Роберто.

Барса ускори темпото и удари на Иниеста и Меси подред бяха избити, а гостите имаха неуважени претенции за дузпа при съмнително положение за игра с ръка на Елустондо.

Каталунците все пак получиха много спорна дузпа, когато Луис Суарес падна при намеса на Елустондо и съдията даде дузпа. Зад топката застана Лео Меси, но вратарят Ираисос блестящо отрази удара му.

10 минути преди паузата Ираисос извади и изстрел на Луис Суарес, а после Елустондо блокира още един шут на уругваеца.

Барса търпеливо изчака до 54-ата минута, когато защитата на домакините „заспа” за момент, възстановеният от контузия Жорди Алба проби вляво и центрира, а Луис Суарес от воле не остави шанс на Ираисос за 1:0.

След час игра Серхи Роберто тресна напречната греда и домакините отдъхнаха.

Меси показа част от магията си в 87-ата минута с брилянтен рейд между няколко противници, но шутира право във вратаря.

Баските хвърлиха повече сили в атака в края, но не създадоха особени проблеми за Клаудио Браво и защитата пред него.

Барса стартира сезона с минимална победа и ще опита да защити титлата от миналия сезон.