3. Раул съкруши Байерн на „Алианц Арена” и прати Шалке на финал за Купата на Германия (видео)

Тимът от Гелзенкирхен се наложи с минималното 1:0 като гост на баварците

Отборът на Шалке победи Байерн Мюнхен с 1:0 в полуфинален мач за Купата на Германия и се класира за финалната фаза на турнира. Единственото попадение в срещата отбеляза испанската суперзвезда Раул, който се разписа в 15-ата минута. Това бе първо домакинско поражение за Байерн в тази фаза от 20 години насам. За първи път в историята си тимът от Мюнхен губи две поредни срещи на собствения си стадион.

Домакините от Байерн изиграха изключително слабо първо полувреме, в което не създадоха нито едно реално голово положение. Баварците нямаха идея как да покорят противниковата врата и бяха несигурни в защита, давайки възможност на Шалке да ги застрашава с мълниеносни контраатаки. Единствено Ариен Робен бе светъл лъч в редиците на Байерн и се опитваше да направи нещо по-интересно.

Преди да поведат, футболисите на Шалке имаха още няколко възможности за гол. Удари на Раул и Фарфан обаче не намериха целта. Така се стигна до 15-ата минута, когато перуанецът центрира от корнер и намери Хьоведес, който свали топката с глава за Раул и последният също с глава се разписа от непосредствена близост.

Байерн започна много агресивно втората част и като по чудо Робен не изравни в 47-ата след като бе изпуснат от защитата на гостите и отблизо не успя да засече кълбото в полуопразнената врата. Няколко минути по-късно, след центриране от корнер, Швайнщайгер имаше чудесна възможност да отбележи с глава, но Нойер улови кълбото. Стражът на Шалке бе непоклатим в тази среща и категорично доказа, че заслужава титулярното си място.

В 54-ата минута след великолепно центриране на Лам, отново Швайнщайгер стреля с глава, но нова чудесна реакция на Нойер предотврати попадението.

Баварците бяха доста активни след почивката и отново най-големите опасности идваха от Ариен Робен, който правеше чести пробиви и пробваше мерника си от далечна дистанция.

Три минути преди края на срещата, в едно от най-чистите положения за Байерн,  много силен изстрел, приблизително от точката на дузпата, на Марио Гомес бе блестящо отразен от Мануел Нойер, който за пореден път показа рефлекс и отчая домакините.

По този начин отборът на Шалке се класира за финала на Купата на Германия на 21 май в Берлин, където ще се изправят срещу Дуисбург, който вчера надигра Енерги (Котбус) в другия полуфинал.