3. Равенство 1:1 изпрати Барселона на четвърфиналите на Купата на Краля

Равенство 1:1 изпрати Барселона на четвърфиналите на Купата на Краля

Каталунците се класираха напред в турнира след труден мач на "Сан Мамес"

Отборът на Барселона успя да преодолее осминафиналната фаза на турнира за Купата на Краля, след като завърши 1:1 в гостуването си на Атлетик Билбао в мача реванш. И двата гола паднаха през втората част, като първо каталунците поведоха, а впоследствие Йоренте изравни резултата. Силите на Атлетик за обрат обаче не стигнаха и Барселона продължи в следващата фаза.

Резултатът от първия мач бе 0:0, след като Барселона не успя да отбележи на „Ноу Камп” и не можа да си осигури хубава преднина преди реванша. В състава на каталунците за втората среща се отличаваше името на Лионел Меси, който пропусна първия за годината мач на Барселона с Леванте и в днешния двубой записа първи минути за новата година.

През първата част на двубоя не паднаха попадения и краят на първите 45 минути дойде при нулево равенство. Меси, Вийа, Шави и компания не успяха да пратят топката в мрежата на Ирайсос, докато звездата на Атлетик Билбао Фернандо Йоренте също не можа да вкара във вратата на резервния вратар на домакините Хосе Мануал Пинто.

През втората част Барселона все пак достигна до гол в 75-ата минута, а точен за каталунците бе Ерик Абидал, който успя да вкара първото си попадение от 10 години насам. Защитникът изпрати топката зад Ирайсос и по този начин даде ценна преднина на тима си до края на срещата.

Пет минути преди последния съдийски сигнал, любимецът на „Сан Мамес” Фернандо Йоренте възстанови равенството и остави тима си в срещата.

Силите на домакините обаче не стигнаха и Атлетик не успя да направи пълен обрат в срещата, а това значеше, че равенството изпраща Барселона напред в турнира. В самия край на срещата на терена се появи Ибрахим Афелай и заменяйки Давид Вийя, направи дебюта си за своя нов тим.

Така каталунците ще играят на четвъртфиналите, а Атлетик Билбао продължава с участието си в Примера Дивисион.

Атлетик Билбао 1:1 Барселона
75 0:1 Абидал
85 1:1 Йоренте

Стадион: „Сан Мамес”

Жълти картони: Устариц, Гурпеги, Пинедо (Атлетик Билбао); Бускетс