3. Равенство за Гьозтепе в Турция (ВИДЕО)

Равенство за Гьозтепе в Турция (ВИДЕО)

Тимът на Стоилов на две победи от елита

Гьозтепе на Станимир Стоилов се задоволи с равенство 1:1 при визитата на Тузласпор в мач от 30-ия кръг на второто ниво на турския футбол Първа лига.

Първото полувреме бе лишено от попадение, а след почивката домакините поведоха в 57-ата минута, след като Лука Станковски стреля, бившият играч на ЦСКА 1948 Елитон изби, но Уилиам Тогуй успя да довкара.

Само 5 минути по-късно, в 63-ата, Рамон Лундквист опита центриране, но топката придоби странна парабола и влетя в мрежата на Тузласпор.

До края на двубоя възпитаниците на Станимир Стоилов потърсиха и пълния обрат, но не съумяха да го постигнат, като Гьозтепе може да съжалява за равенството, тъй като бе по-активният отбор през по-големите части от срещата, изиграна в Истанбул.

Все пак Гьозтепе е съвсем близо до директната промоция в Суперлигата, след като "жълто-червените" са на 2-ро място във временното класиране с актив от 60 точки, като са на 8 точки от третия Чорум четири кръга преди края на редовния сезон в Първа лига. Тузласпор пък е 15-та позиция с 32 точки.