3. РБ Лайпциг излъга Бохум като гост (ВИДЕО)

РБ Лайпциг излъга Бохум като гост (ВИДЕО)

Кристофър Нкунку отбеляза победното попадение

РБ Лайпциг спечели с с 1:0 в гостуването си на Бохум в мач от 24-ия кръг на Бундеслигата. Футболистите на Томас Рейс изиграха силен двубой и на няколко пъти бяха близо до това да вземат преднина, но така и не успяха да го сторят, а с добри изяви се отличи и стража на гостите Петер Гулачи. С пропуски се отличиха Милош Пантович, Антони Лосила и Кристофър Антуи-Аджей за домакините.

Футболистите на Лайпциг се добраха до попадение чак в 82-ата минута, когато отлично подаване от дълбочина на Бенямин Хенрикс достигна до Кристофър Нкунку и той с хубав удар с левия крак се разписа за 1:0.

С тези важни три точки на сметката на тима на Доменико Тедеско зае четвъртото място в класирането с 40 точки, колкото имат Хофенхайм и Фрайбург, но двата тима са с по-лоша голова разлика от “биковете”. От своя страна Бохум заема 11-ото място с 29 точки.