3. Реал гледа спокойно към финала след рецитал на Роналдо на "Бернабеу" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Португалецът с хеттрик срещу безобразно слаб Атлетико Мадрид

Реал Мадрид спечели с класическото 3:0 първия полуфинал срещу Атлетико Мадрид в Шампионска лига и направи сериозна стъпка за финала в Кардиф. Звездата на „кралския клуб” Кристиано Роналдо бе над всички и с три гола осигури стабилна преднина за своя тим преди реванша след седмица. Атлетико не направи почти нищо в предни позиции и за 90 минути не отправи точен удар, докато Реал можеше да постигне и по-изразителен успех.

Очаквано срещата започна на високи обороти и с превес в притежание на топката и преса от страна на домакините, които бяха и по-активни в атака и още в шестата минута получиха отлична възможност да открият резултата. Карвахал направи двойно при пробив отдясно и нанесе удар, който Ян Облак не отрази по най-добрия начин, топката попадна в Бензема, но ударът на французина бе отклонен в корнер.

В 10-ата звездата на „кралския клуб” Криситано Роналдо вдигна на крака феновете на „Бернабеу”. Серхио Рамос опита да намери португалеца в пеналта, Роналдо бе в засада, но не игра с топката, която бе изчистена от Савич. Кълбото попадна в Касемиро, той пробва нещо средно между пас и удар, а Роналдо с добър удар с глава разпечата мрежата на Атлетико. Това бе 50-и гол за Роналдо във фазата на директните елиминации, което го поставя на върха в тази класация.

При центриране от корнер в 16-ата минута Варан надскочи бранителите на гостите и отправи опасен удар с глава, но Ян Облак показа невероятен рефлекс и с плонж опази мрежата си от втори гол.

Минута по-късно „дюшекчиите” пропиляха най-чистото си положение през първата част. Гамейро бе изведе сам срещу Навас, но вратарят на Реал излезе навреме и се хвърли за топката, спирайки атаката на Атлетико. Гамейро падна на земята, но за дузпа не можеше да става на въпрос, а и самият играч нямаше претенции за такава.

Модрич отправи добър диагонален удар, но точността му убягна, а в 25-ата минута статистиката показваше, че Реал е отправил 10 удара от началото на двубоя, срещу  нито един на своя опонент.

При центриране на Роналдо в 29-ата Бензема можеше да отбележи красив гол със задна ножица, но ударът му прати топката малко над напречната греда, за щастие на Облак, който дори не реагира в ситуацията.

В 31-ата Гризман изпълни пряк свободен и хитро пусна зад отбраната за влизащия на скорост Диего Годин, но топката сякаш избяга на уругваеца и той стреля над вратата.

В края на първото полувреме Карвахал получи контузия и се наложи да бъде заменен.

След почивката Атлетико показа по-организирана игра в отбрана и рядко домакините застрашаваха вратата на „дюшекчиите”.

В 73-ата обаче защитният вал на гостите се пропука фатално за втори път и отново Роналдо бе този, който наказа грешката на отбраната. Бензема успя да задържи топката въпреки усилията на Годин, последва пас към Роналдо, Филипе Луис се хвърли напразно за топката и даде възможност на португалеца с мощен шут от линията на наказателното поле да вкара 102-ия си гол в надпреварата и гол номер 400 с екипа на Реал.

В 86-ата Роналдо оформи и хеттрика си в мача. Лукас Васкес направи отличен индивидуален рейд отдясно и от аутлинията върна назад, Каземиро пропусна топката за седмицата на Реал и след прецизен удар резултатът придоби класически вид.

Две по-късно Модрич пропусна да покачи на 4:0 и стреля силно над вратата.

Реваншът ще е на 10 май, сряда, от 21:45 на „Висенте Калдерон”.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)