3. Реал и Барса протриват ръце след загуба на Атлетико на "Аноета"

Реал и Барса протриват ръце след загуба на Атлетико на "Аноета"

"Дюшекчиите" на Диего Симеоне паднаха с две дузпи

Атлетико (Мадрид) допусна втора загуба в три мача от Примера дивисион. „Дюшекчиите” на Диего Симеоне паднаха 0:2 като гости на Реал Сосиедад и може да бъдат изместени от третото място, ако Севиля направи равен на Барселона или Виляреал удари Бетис в неделя.

И двата гола паднаха от дузпи. Карлос Вела откри в 55-ата минута на „Аноета” за нарушение на Габи срещу Юри. Уилиан Жозе удвои в 75-ата минута за непозволена игра на Корея срещу Вела.

Сосиедад беше по-добрият отбор през първото полувреме и само феноменална изява на вратаря Ян Облак запази нулите при опит на Вела.

Най-чистото положение за Атлетико пък пропуска Кевин Гамейро преди почивката. А в 51-ата минута Караско не сполучи, докато резултатът все още бе 0:0.

Сега Реал и Барселона имат възможността да увеличат разликата спрямо Атлетико. Реал, който приема Леганес утре от 13 ч, има 24 точки на върха, а Барса е с 22. Атлетико и Севиля са с по 21.