3. Реал М подчини Атлетик Билбао, Белингам вкара в дебюта си (ВИДЕО)

Реал М подчини Атлетик Билбао, Белингам вкара в дебюта си (ВИДЕО)

"Кралския клуб" започна с три точки сезона в Ла Лига

Реал Мадрид започна сезона в Ла Лига с важен успех с 2:0 над Атлетик Билбао. Едно от новите попълнения на "белия балет" - Джуд Белингам откри головата си сметка още в първия си официален мач за мадридчани.

В първите 15-20 минути темпото бе сравнително високо, но липсваха по-сериозни опасности. Точно след 20 минути игра Родриго стреля от добра позиция, но Унай Симон отрази.

28 минути трябваха на Реал да вкара. Комбинация отдясно между Карвахал и Родриго завърши с удар по диагонала на бразилеца за 0:1.

Точно осем минути след първия гол падна и втори такъв за Реал. Негов автор стана звездната лятна покупка Джуд Белингам. Англичанинът засече центриране от корнер на втора греда и въпреки че не успя да удари топката по най-добрия начин, направи 0:2.

Началото на втората част беше помрачено от контузия на Милитао, която доведе до принудителното влизане на Антонио Рюдигер в игра. Междувременно, Ернесто Валверде направи цели три смени на почивката.

В средата на иначе скучната втора част Симон се справи с шут на Винисиус. Домакините бяха близо до попадение само в 72-рата минута, но тогава Рюдигер изчисти топката пред вратата след изстрел на Ойхан Сансет.