3. Реал (Мадрид) би Майорка на ходом с 2:0 и временно окупира върха

Реал (Мадрид) би Майорка на ходом с 2:0 и временно окупира върха

"Белия балет" пропусна множество положения, веднага се усети присъствието на Кака

Испанският гранд Реал (Мадрид) постигна много важна домакинска победа над Майорка с 2:0 в двубой от 17-ия кръг на Ла Лига, игран на стадион „Сантяго Бернабеу” в Мадрид. Благодарение на този успех, Реал временно оглави класирането в Ла Лига. Момчетата на Мануел Пелегрини имат 41 точки, а вторият Барселона има с точка по-малко. "Каталунците" обаче могат да си върнат лидерската позиция, ако спечелят гостуването си на Тенерифе.

Домакините бяха по-добрият отбор на терена и напълно заслужено взеха трите точки. Бразилската перла в състава на Реал - Кака излезе като титуляр и игра 68 минути, след като преди това бе извън терените дълго време заради неприятна травма.

В състава на Реал изненадващо се появи в игра и халфа Гути, който дълго време не попадаше в групата заради скандал с треньора Мануел Пелегрини. За последно той страдаше от травма, от която обаче вече е напълно възстановен. Той се появи в игра в 83-ата минута на мястото на Алонсо. Лошата новина за феновете на "белия балет" е контузията на Ван Дер Ваарт, която той получи в 21-ата минута ис е наложи да бъде заменен от Гранеро.

Реал натисна своя съперник още от самото начало на мача и резултатът не закъсня. В 7-ата минута Гонзало Игуаин вкара феноменален гол, след като стреля от границата на наказателното поле неспасяемо в горния десен ъгъл на стража на Майорка и по този начин изведе своя тим напред в резултата – 1:0. Това бе 11-ият гол от началото на сезона за младия аржентинец, който с игрите си напоследък показва, че се намира в страхотна форма.

Натискът на "белия балет" продължи и се стигна до 11-ата минута, в която Кака бе спънат на дъгата на наказателното поле на гостите и Реал получи страхотна възможност да удвои преднината си. С изпълнението на фаула се нагърби Кристиано Роналдо, който обаче отправи неточен удар.

Само пет минути по-късно Марсело напредна по крилото и се опита да намери свой съотборник в наказателното поле на Майорка, а топката достигна до Кристиано Роналдо, който стреля, но ударът му мина извън очертанията на вратата на гостите.

В 21-ата минута след двойна комбинация между Кристиано Роналдо и Кака, бразилецът направи непростим пропуск, след като прехвърли стража на Майорка, но топката мина над вратата на тима от Белеарските острови.

Определено си личеше, че Реал е по-добрият отбор на терена и е с класи над своя противник. В 31-ата минута Арбелоа намери Кристиано Роналдо, който напредна по крилото и центрира остро в наказателното поле на гостите, но топката не стигна до Гонзало Игуаин, който бе изпреварен.

Роналдо постоянно тормозеше клетата защита на Майорка и показа на всички защо струва 94 милиона евро. В 38-ата минута Алваро Арбелоа буквално постави топката на крака на Кристиано Роналдо, но португалецът направи уникален пропуск, след като бе само на 2-3 метра от вратата на гостите и ударът му бе неточен.

Домакините от Мадрид започнаха по-активно и второто полувреме и в 46-ата минута можеха да удвоят преднината си, след като Роналдо намери Кака на границата на пеналта и бразилецът можеше да стреля, но вместо това опита да комбинира и защитниците на Майорка изчистиха топката.

В 50-ата минута Естебан Гранеро с великолепен шут удвои аванса на Реал. Сякаш в тази ситуация защитникът на домакините Хосеми подцени ситуацията. Игуаин навлезе отдясно на наказателното поле, центрира на далечната греда, където Гранеро от воле засече с левия крак и скъса мрежата – 2:0 за Реал.

Само три минути по-късно изстрел на Кристиано Роналдо мина близо до дясната греда. В 54-ата минута Реал направи поредната си страхотна атака, Арбелоа изведе Роналдо от дясно, той центрира и топката попадна в краката на Кака, но вратарят на Майорка спаси лекия му удар.

Десетина минути по-късно Естебан Гранеро, който вкара втория гол за Реал, можеше да направи резултата класически, но ударът му от дъгата бе спасен с мъка от стража на гостите.

В последните 20-ина минути на мача темпото на игра леко спадна и съвсем логично чистите голови положения намаляха. В 88-ата минута удар на Кристиано Роналдо бе спасен. Португалецът имаше шанс да открие головата си сметка в мача и в 91-ата минута, но отново нямаше късмет.

В крайна сметка Реал успя да постигне важна победа в този мач и временно окупира първото място в класирането с актив от 41 точки, на точка пред втория Барселона. Майорка пък вече заема 6-ото място в класирането с 30 точки.

РЕАЛ (МАДРИД) - МАЙОРКА 2:0

[1:0] Игуаин 8'
[2:0] Гранеро 50'

РЕАЛ (МАДРИД): Касияс, Арбелоа, Марсело, Албиол, Гарай, Гаго, Кака (68 - Бензема), Роналдо, Шаби Алонбо (83 - Гути), Ван Дер Ваарт (21- Гранеро), Игуаин;

МАЙОРКА: Ауате, Хосеми, Рубен, Нунес, Ауосе, Суарес, Алварес (57 - Кейта), Кастро, Мартин (84 - Виктор), Валеро, Адурис (76 - Пецолано);

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1