3. Реал Мадрид би минимално Ливърпул на "Сантяго Бернабеу" (+ВИДЕО)

Реал Мадрид би минимално Ливърпул на "Сантяго Бернабеу" (+ВИДЕО)

Гол на Карим Бензема класира "Кралския клуб" за елиминационната фаза, а Касияс подобри рекорда за най-много мачове в Шампионска лига

Реал Мадрид спечели с 1:0 домакинския си мач срещу Ливърпул в двубой от група B на Шампионска лига и се класира и на теория за фазата на елиминациите. Домакините показаха по-открита и нападателна игра и заслужено се поздравиха с победа. С изключение на един проблясък в първите минути на второто полувреме, Ливърпул бе прибран в собствената си половина и разчиташе основно на контраигра. След добра комбинация в 27-ата минута Марсело намери в наказателното поле Бензема, който с точен удар даде преднина за домакините, която се оказа достатъчна за трите точки.

Двубоят на "Сантяго Бернебау" бе по-специален за вратаря Икер Касияс, който подобри рекорда на Шави за най-много мачове в Шампионска лига, като тази вечер юношата на "кралете" пазеше за 144-ти път в турнира.

Реал Мадрид започна силно срещата и в 4-ата минута Миньоле се наложи да избива опасен удар на Хамес след добра комбинация на колумбиеца с Кристиано Роналдо. Грешка на Шкъртел в защита даде възможност на Бензема да изведе Роналдо на добра позиция, но диагоналния му удар бе избит с усилие от стража на мърсисайдци.

Ливърпул се бе прибрал в собствената си половина и разчиташе на контраатаки, но защитата на „белия балет” се справяше без проблеми с офанзивните действия на „червените”. Джо Алан получи добра топка на левия фланг, но реши да бие директно и ударът му срещна тялото на бранител в бяло.

Секунди по-късно Реал проби защитния вал на гостите  и поведе в резултата. Иско направи двойно с Роналдо, след което намери Марсело вляво, който с добра дълга топка, която мина покрай трима бранители, намери Бензема, а французинът на празна врата засече и откри в 27-ата минута.

Натискът на домакините се засили, но до нов гол така и не се стигна, а Ливърпул не успя да отправи дори един точен удар към вратата през първите 45 минути.

Ливърпул показа по-открита игра в първите минути след почивката и стигна до две добри положения . Алберто Морено отправи първия точен удар към вратата на Реал в 56-ата минута, но Касияс успя да улови. Две минути по-късно Адам Лалана шутира по диагонала към левия ъгъл на вратата на Касияс, но топката не намери очертанията на вратата.

Роналдо получи добър пас в големия пеналт от Бензема, спря с гърди и рязко смени посоката, финтирайки Шкъртел, но ударът му бе блокиран от върналия се Коло Туре.

Марсело продължаваше да тормози защитата на мърсисайдци на левия фланг, а в 69-ата минута почти идентична ситуация като при гола можеше да доведе до второ попадение, но Бензема не успя да намери очертанията на вратата от малък ъгъл.

В 71-ата минута влезлият като резерва Гарет Бейл получи добър пас от Марсело и стреля, но топката срещна напречната греда.

Миньоле успя да спаси вратата си от второ попадение, след много добър пряк свободен удар изпълнен от Гарет Бейл, избивайки кълбото от горния ляв ъгъл. Това се оказа и последното по-сериозно голове положение и двубоят приключи при резултат 1:0 за „Кралския клуб”.

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)