3. Реал Мадрид матира Брага в скалите и е на крачка от 1/8-финалите (ВИДЕО)

Реал Мадрид матира Брага в скалите и е на крачка от 1/8-финалите (ВИДЕО)

Джуд Белингам отново бележи за "белия балет"

Реал Мадрид надви с 2:1 Брага в Португалия и постигна трета поредна победа в груповата фаза, която ги приближи на една крачка от официално класиране за 1/8-финалите в турнира.

Още в 17-ата минута "белия балет" излезе напред в резултата. Винисиус Жуниор направи отличен пробив отляво и пусна топката към наказателното поле към Родриго, който не нанесе перфектен удар, но топката се отклони в крака на Сердар Саатджъ и влезе в мрежата на Матеус.

Три минути след това отбраната на Реал сгреши при корнер и можеше да се стигне до изравнителен гол, но Ал Мусрати не нанесе добър удар и бе блокиран. При последвалия втори пореден ъглов удар се стигна до нов изстрел към вратата на Кепа, но той бе неточен.В 34-ата минута Рикардо Орта нанесе удар от далечна дистанция, който бе доста неточен.

Секунди след това Камавинга изведе Винисиус сам срещу вратаря, той пусна към Родриго, който на празна врата не сгреши и вкара, но голът не бе зачетен заради засада при първото подаване. В 37-ата минута Вини опита да изненада вратаря Матеус, който бе напуснал голлинията си, но прехвърлящият му удар бе неточен и слаб, като дори не излезе от очертанията на терена.В 61-вата минута Винисиус демонстрира отличната си скорост и настигна дълго подаване на левия фланг, след което намери Джуд Белингам, а английският национал плъзна елегантно топката по земя в левия ъгъл и покачи преднината на Реал Мадрид на 2:0.

Само няколко секунди след като Реал вкара втори гол, Брага успя да върне едното попадение. Симон Банза овладя на гърди центриране отдясно и свали топката към Алваро Джало, който с удар в близкия ъгъл прониза Кепа Арисабалага.

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)