3. Реал (Мадрид) не успя да победи мексиканци (ВИДЕО)

Реал (Мадрид) не успя да победи мексиканци (ВИДЕО)

Втора контрола без победа за европейския клубен шампион

Реал Мадрид не успя да победи мексиканския Клуб Америка и двата тима завършиха наравно при резултат 2:2 на стадион „Оракъл Парк“ в Сан Франциско, САЩ. По този начин „белите“ остават без успех в предсезонната си подготовка, след като преди няколко дни загуби с 0:1 от вечния враг Барселона.

Иначе рано тази сутрин за Реал се разписаха Карим Бензема в 22-ата и Еден Азар в 54-ата минута от дузпа. За мексиканците пък точни бяха Хенри Мартин в петата и Алваро Фидалго в 82-ата минута, също от дузпа.

Америка стартира ударно и наказа разсеяната играч на Реал още в петата минута. Тогава Мигел Лаюн пробва далечен удар, който обаче се получи като извеждащ пас за Мартин в наказателното поле, той овладя и отблизо вкара във вратата на Андрий Лунин.

Постепенно обаче мадридчани вдигнаха оборотите и в 22-рата минута Бензема направи двойно подаване с Марко Асенсио, след което със силен шут прати топката в мрежата за 1:1.

Французинът имаше още един шанс да се разпише в края на първата част, но силен негов удар премина много близо до вратата. В началото на второто полувреме Реал стигна до пълен обрат. Лукас Васкес нахлу на скорост и бе препънат в наказателното поле, след което последва дузпа. Зад топката застана Еден Азар, който хладнокръвно реализира за 2:1.

Последва сериозен натиск на мадридчани, които пропуснаха още няколко добри възможности чрез Дани Себайос и Орелиен Чуамени, като вратарят Оскар Хименес се отличи с отлични спасявания.

Въпреки това, Америка стигна до изравняването в последните минути на мача. В 80-ата минута и мексиканците си изработиха дузпа за нарушение срещу Алваро Фидалго. Потърпевшият застана зад бялата точка и при първия опит не успя да преодолее Лунин. Съдията обаче нареди дузпата да бъде пребита, тъй като вратарят бе напуснал с повече от метър голлинията си при удара на съперника. При втория опит Фидалго все пак успя да прати топката в мрежата, макар Лунин отново да я докосна, но не достатъчно, за да отрази удара и така беше оформен и крайния резултат от 2:2.

В края испанците пропиляха още няколко възможности да стигнат до успеха, но в крайна сметка мачът завърши без победител. Следващата проверка на Реал е отново в САЩ срещу италианския гранд Ювентус на 31 юли.