3. Реал Мадрид обърна Галатсарай и вдигна трофея "Сантяго Бербнабеу" (видео)

Реал Мадрид обърна Галатсарай и вдигна трофея "Сантяго Бербнабеу" (видео)

Голове на Серхио Рамос и Карим Бензема дадоха победата на "белия балет"

Реал Мадрид записа победа с 2:1 над турския гранд Галатасарай и не остана по назад от големия враг Барселона като спечели трофей пред своя публика. „Белия балет” вдигна трофея „Сантяго Бернабеу” на своя стадион, след като обърна мача от 0:1 до 2:1 в своя полза.

Малко изненадващо Галатасарай започна по-активно мача и успя да вкара гол още в 11-ата минута. Добра атака на гостите изведе Инан в чудесна позиция и той не сбърка за 1:0 в полза на турците.

Голът постресна играчите на Жозе Моуриньо и те взеха нещата в свои ръце. Кака беше най-активен за Реал, като бразилският плеймейкър продължава неистовите си опити да убеди португалския мениджър, че заслужава титулярно място в испанската столица.

След половин час игра мадридчани спечелиха един пряк свободен удар и от него падна изравнителния гол. Шаби Алонсо центрира, а друг испански национал – Серхио Рамос намери мрежата на гостите с глава за 1:1.

Домакините продължиха да натискат и стигнаха до победен гол в началото на втората част. Резервата Карим Бензема даде преднина на Реал Мадрид в 53-ата минута след нова чудесна асистенция на Шаби Алонсо.

Така домакините вдигнаха трофея „Бернабеу” и донесоха поне малко радост на феновете си след оспорваната загуба от Барселона за Суперкупата на Испания, когато много малко не стигна на отбора да надиграе европейския шампион.

Реал Мадрид трябваше да започне първенството в Примера тази неделя с гостуване срещу Реал Сарагоса, но по всичко изглежда, че стачката на играчите ще продължи и за втора поредна седмица няма да има мачове в испанския елит.