3. Реал Мадрид обърна ЛА Галакси от 0:2, Алонсо с чудесен победен гол (видео)

Реал Мадрид обърна ЛА Галакси от 0:2, Алонсо с чудесен победен гол (видео)

Шаби Алонсо донесе победата на Реал Мадрид с 3:2 над американския Лос Анджелис Галакси в приятелски мач тази нощ пред 89 134 зрители на "Роуз Боул" в Пасадена, Калифорния. "Кралете" осъществиха пълен обрат, след като губеха с 0:2 на почивката.

Гонсало Игуаин добави два гола за Реал Мадрид, който остана непобеден на турнето, състоящо се от две контроли, в Калифорния. В четвъртък сутринта "Белия балет" надигра мексиканския Клуб Америка със същия резултат.

Тод Дънивант и Лендън Донован вкараха за Галакси, които нямат загуба в шест от седем срещи. Първо в 41-ата минута Омар Гонзалес засече центриране от ъглов удар и уцели лявата греда на Дудек преди Дънивант да добута топката зад гол линията след получилото се невероятно разбъркване.

В 45-ата минута Донован изпълни точно дузпа срещу полския вратар, отсъдена за удар в лицето на Ройстън Дренте към Жуниньо.

Икер Касияс замени Дудек за началото на втората част.

В 51-ата минута Игуаин насочи в мрежата ниско центриране на Кристиано Роналдо от левия фланг по нападението.

В 61-ата минута, след като Фернандо Гаго пресрещна изчистване на Тристан Бауен, Игуаин получи подаване от страна на Гаго и произведе 8-метров фалцов шут между Дънивант и защитника Грег Берхолтер, който се заби в горния десен ъгъл за 2:2.

Победното попадение на Алонсо заслужава да се види. Той запрати топката в мрежата със завидна точност, след като вратарят Джош Саундърс бе избил удар на Игуаин, и топката попадна у него на ъгъла на пеналтерията, от където сътвори брилянтен изстрел право във опразнената врата.

Играчът на Галакси Клинт Матис, който бе обявил своето отказване от футбола във вторник, изигра последния си мач като титуляр, като остана на терена 27 минути. Матис има на сметката си 11 години в Сокър-лигата и 46 мача за националния отбор на САЩ, включително и на Световното първенство през 2002 г.

Новото попълнение на Реал Сами Кедира не се съблече за мача.

ЛА ГАЛАКСИ: Ricketts (Perk min.45); Berhalter (Leonardo min.63), Franklin (De la Garza min.63), González (Jordan, min.76), Dunivant (Lewis, min.70); Juninho (Klein min.63), Stephens (Cazumba, min.70), Birchall, Donovan (Kirovski min.63); Mathis (Bowen, min.25) y Buddle (Magee min.46).