3. Реал (Мадрид) победи Виляреал с 1:0 в дербито на Лига BBVA

Реал (Мадрид) победи Виляреал с 1:0 в дербито на Лига BBVA

Мачът се игра на стадион „Сантияго Бернабеу” в Мадрид, а единственото попадение отбеляза Ариен Робен.

Реал (Мадрид) победи Виляреал с 1:0 в дербито на 17-ия кръг от испанската Лига BBVA. Мачът се игра на стадион „Сантияго Бернабеу” в Мадрид, а единственото попадение отбеляза Ариен Робен.

Треньорът на Реал Хунде Рамос започна в стартовия си състав с новите попълнения Ласана Диара и Клаас Ян Хунтелаар. Домакините бяха по-активния тим през първата част, като Ариен Робен непрекъснато тормозеше защитата на Виляреал.

Гостите разчитаха предимно на контраатаки, като за пореден път с отлични намеси се отличи Икер Касияс. В 32-ата минута Робен проби по дясното крило, излъга двама играчи на гостите и с удар извън наказателното поле направи безпомощен Диого Лопес за 1:0. До края на първата част Хунтелаар имаше отличен шанс за второ попадение, но не успя да реализира.

„Жълтата подводница” започна силно втората част и резервата Йоренте не успя да изравни след нова блестяща проява на Касияс. Робен продължи да тормози Капдевила, а неговите съотборници правеха пропуск след пропуск. В 70-ата минута Пирес от границата на малкото наказателно поле стреля с глава, а Касияс за пореден път показа, че в момента е най-добрият вратар в света. До края на мача резултатът остана непроменен и Реал записа 3 точки в своя актив.

Реал вече е на 3-о място в класирането с 32 точки, а Виляреал е на 6-а позиция с 29.