3. Реал (Мадрид) поведе колоната в Испания след 3:0 (ВИДЕО)

Реал (Мадрид) поведе колоната в Испания след 3:0 (ВИДЕО)

Родриго вкара 2, Белингам пак се разписа

Реал (Мадрид) оглави временното класиране на испанската „Ла Лига“, след като спечели гостуването си на Кадис от 14-ия кръг с класическото 3:0.

Бразилецът Родриго вкара 2 гола, а веднъж се разписа обичайният заподозрян Джуд Белингам.

След успеха Реал измести от върха сензацията Жирона като има 35 точки, но и мач повече, докато Кадис остана с 10 точки, само на 2 от опасната зона.

Също така футболистите на Карло Анчелоти вероятно са много по-доволни от факта, че поведоха с 4 точки пред големия си съперник в исторически план Барселона, който направи предния ден равенство с Райо Валекано, и също с толкова пред Атлетико (Мадрид).

Мадрид получи тежки удари през последните две седмици, като Винисиус Жуниор и Едуардо Камавинга получиха дълготрайни контузии, присъединявайки се към Тибо Куртоа, Едер Милитао и Орелиен Чуамени в лазарета. Но Анчелоти няма основания да се оплаква от липсата на класа, след като пусна Тони Кроос дефанзивен халф и върна в стартовите 11 ветерана-плеймейкър Лука Модрич, за когото това беше пети мач като титуляр в Ла лига. Белингам също се завърна, след като пропусна два мача в лигата поради контузия в рамото.

Кадис не се предаде от самото начало и имаше своите шансове, като например този на Крис Рамос, забил зверски изстрел с глава минути преди първото попадение на Родриго в 14-ата минута. След като гостите поведоха, украинският им вратар Андрий Лунин спаси с котешка реакция мощен изстрел на Рохер Марти.

В началото на второто полувреме Родриго можеше да удвои, но пропусна заради неразбиратерство. Той обаче постигна втория си удар достатъчно скоро, още един хубав удар след дрибъл в наказателното поле. След като Макси Гомес пропусна чудесен шанс за домакините, вдъхновеният Родриго изработи и третото попадение, дело на Джуд Белингам с нисък удар към вратата с левия крак.

КАДИС - РЕАЛ МАДРИД 0:3
0:1 Родриго (14)
0:2 Родриго (64)
0:3 Джуд Белингам (74)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

КАДИС: Ледесма, Салдуа, Чуст, Х. Хименес, Ернандес, Наваро, Фернандес, Алкарас, Пирес, Рамос, Рожер;

РЕАЛ (МАДРИД): Лунин, Карвахал, Начо, Рюдигер, Менди, Кроос, Модрич, Валверде, Белингам, Родриго, Хоселу.