3. Реал Мадрид размаха пръст към Байерн с 4:0 над Осасуна на ходом (ВИДЕО)

Реал Мадрид размаха пръст към Байерн с 4:0 над Осасуна на ходом (ВИДЕО)

Кристиано Роналдо вкара две страхотни попадения, а Ди Мария излезе начело по асистенции в Примера

Кристиано Роналдо отбеляза две попадения, а Реал Мадрид надигра Осасуна с 4:0 на „Сантяго Бернабеу” в 35-ия кръг на Примера дивисион. Реал вече има 82 точки и се доближи на три от лидера Атлетико Мадрид.

„Кралете” искаха да съхранят сили и за реванша с Байерн в полуфиналите на Шампионска лига, затова на моменти отпускаха педала на газта. Бензема. Алонсо, Пепе, Карвахал и Коентрао бяха на пейката, за да вземат въздух преди мача на „Алианц Арена”.

Реал търсеше ранен гол и всичко тръгна по мед и масло. Роналдо получи от Ди Мария вляво, втурна се към центъра и с бомбен шут в далечния горен ъгъл не остави шанс на Андрес Фернандес за 1:0 още в 6-ата минута.

В средата на полувремето Роналдо се хвана за крака и сякаш имаше проблем, но успя да продължи и постепенно си върна свободата в движенията. До почивката Андрес спаси удар на Марсело в едно иначе много кротко полувреме за стандартите на „Бернабеу”.

Модрич беше на сантиметри от гола 5 минути след подновяването на играта, но две по-късно Роналдо удвои. Този път Иско намери Роналдо вляво и португалецът отново напредна към центъра преди да отправи още по-неспасяема тупалка в далечния горен ъгъл – 2:0 и подобрено копие на първия гол. Това беше 30-ото попадение на Роналдо в Ла Лига през сезона.

След час игра Ди Мария леко копна към вратарското поле и там Серхио Рамос с глава връхлетя върху топката за 3:0. Втората асистенция на Ди Мария тази вечер го изведе на върха по този показател през сезона и той вече има 14 голови паса, като задмина Коке от Атлетико.

Бялата публика започна да прави мексиканска вълна, доволна от комфортния аванс, а 7 минути преди края Иско копна елегантно за Карвахал, който видя, че вратарят излиза и го прехвърли с глава за крайното 4:0.

Реал е с 82 точки на второ място и изостава на 3 от Атлетико и има аванс от една пред Барселона. Осасуна остава на 16-о място с 35 и има само 3 аванс пред опасната зона. До края на сезона Реал Мадрид приема Валенсия, после гостува на Валядолид и Селта и в последния кръг приема Еспаньол.