3. Реал (Мадрид) се изгаври с Валенсия у дома, вкара цели 5 на "прилепите"(ВИДЕО)

Реал (Мадрид) се изгаври с Валенсия у дома, вкара цели 5 на "прилепите"(ВИДЕО)

"Кралете" постигнаха успех с 5:!

Реал Мадрид разпиля с 5:1 Валенсия в двубой от 12-ия кръг в Ла Лига. Звездата Джуд Белингам пропусна мача заради контузия в рамото, но на сцената излязоха бразилците Винисиус и Родриго, които разнищиха отбраната на "прилепите". Двамата вкараха по два гола, разписа се и Дани Карвахал, който откри резултата още в 3-ата минута. Уго Дуро отбеляза почетното попадение за гостите в 88-ата минута.

Още в 3-ата минута Тони Кроос хвърли близо 40-метров диагонален пас към Дани Карвахал, чието първо докосване не бе от най-добрите, но подхлъзване на капитана Хосе Луис Гая му позволи да отправи удар с левия крак от границите на наказателното поле. Топката се забоде в долния ляв ъгъл на Мамардашвили, облизвайки и гредата - 1:0.

Голът вдъхнови домакините и положенията пред вратата на "прилепите" следваха едно след друго. Алаба от пряк свободен удар прати топката в аут в 6-ата минута, а две минути по-късно от подобна ситуация Тони Кроос разтресе напречната греда. Улисани в атаки, футболистите на Карло Анчелоти проспаха една атака на Валенсия в 10-ата минута и за малко да бъдат наказани. Диего Лопес навлезе в наказателното поле и пусна към Уго Дуро, който със страхотен финт с тяло си освободи място за стрелба, но Лунин спаси удара му отблизо.

Пак Дуро пропусна да накаже "лос бланкос" в 15-ата минута, след като бе изведен отлично зад отбраната от Серхи Канос. И този път стражът на Реал се намеси блестящо и спаси.

Секунди след това Винисиус Жуниор се разходи между защитниците на гостите и шутира, но топката рикошира в Габриел Паулиста и излезе в корнер. След неговото късо изпълнение бразилецът отново опита късмета си, като този път стреля в аут. Истинска магия в бразилско изпълнение вдигна над 80 000 на крака в 28-ата минута на "Сантяго Бернабеу". Родриго направо "скри" топката на бранителите пред наказателното поле и със скрит пас изведе Винисиус сам срещу Мамардашвили. Асистент-съдията обаче вдигна флага за засада.

Десет минути по-късно стражът на Валенсия предвидливо напусна наказателното си поле и с глава изби топката пред нахлуващия Феде Валверде. Голям късмет извади Реал в 41-ата минута. Пепелу завъртя технично топката над отбраната на домакините и Уго Дуро проследи внимателно нейното движение и изскочи зад защитата. Ударът му с глава обаче не се получи и излезе в аут.

60 секунди по-късно "прилепите" бяха наказани за пропуска си и то с доста куриозен гол. Родриго проби отдясно и пусна успореден пас пред вратарското поле. Там вече бе Винисиус, който плонжира, но тъй като топката бе доста ниска, той я отклони с гърди и тя се оплете в мрежата за 2:0.

Второто полувреме започна шеметно за домакините. След грешка на "прилепите" в средата на терена в 49-ата минута Винисиус отправи коварен шут от границите на наказателното поле, който изненада Мамардашвили - 3:0.

Минута по-късно се разписа и сънародникът му Родриго след грешка на вратаря на Валенсия при изнасянето на топката - 4:0.

Малко преди да измине час игра, феновете отново станаха прави заради влизането в игра на Лука Модрич. Хърватинът, който замени Феде Валверде, бе посрещнат с бурни аплодисменти. Темпото на игра обаче видимо спадна и едва в 73-ата минута на Мамардашмили се наложи да се намесва след далечен изстрел на Винисиус.

Шест минути преди края на редовното време Родриго направи 5:0 с втория си гол в мача. Резервата Фран Гарсия го изведе в наказателното поле, където бразилецът с лекота финтира Габриел Паулиста и прати топката зад гърба на Мамардашвили.

Длъжникът на Валенсия в този двубой Уго Дуро все пак отбеляза попадение в 88-ата минута, реванширайки се частично за трите си пропуска преди почивката. Той изпревари Начо Фернандес след хубаво центриране на Уго Гонсалес от десния фланг и въпреки че Лунин докосна топката, тя влезе във вратата му.