3. Реал Мадрид се класира за 1/8-финалите с драматичен успех в Лисабон (ВИДЕО+СНИМКИ)

Европейските шампиони пречупиха десетима от Спортинг с късен гол на резервата Бензема

Европейският клубен първенец Реал Мадрид успя да се добере до трудна победа с 2:1 при визитата си на Спортинг в Лисабон и така да се класира за 1/8-финалите на Шампионската лига.

„Белия балет” игра с човек почти половин час, след като в 64-ата минута Жоао Перейра от домакините бе изгонен, но въпреки това се нуждаеше от късно попадение на резервата Карим Бензема, за да вземе трите точки.

С тях възпитаниците на Зинедин Зидан си осигуриха участие в преките елиминации, тъй като вече имат 11 точки в група „F” и макар да изостават с две от лидера Борусия Дортмунд, притежават с цели 8 повече от лисабонските „лъвове”.

Юношата на домакините Кристиано Роналдо започна в стартовия състав на гостите и нанесе първия точен удар в срещата още в четвъртата минута, ала изстрелът му бе твърде слаб.

В 29-ата минута отново той се опита да стреля, но не успя да нанесе удар.

Вместо това, топката попадна у намиращия се наблизо Рафаел Варан, който веднага я прати в мрежата и откри резултата, въпреки претенциите на домакините за засада. Повторенията обаче показаха, че такава нямаше.

След това мачът бе равностоен и доста нервен, а напрежението взе връх малко преди почивката и продължи да се покачва след нея.

Така се стигна до 64-ата минута, в която Жоао Перейра удари Матео Ковачич без топка и справедливо получи директен червен картон.

Неговите съотборници обаче не се предадоха, макар и останали с човек по-малко. Междувременно Гарет Бейл получи контузия и бе заменен от Марко Асенсио, а като резерви се появиха още Карим Бензема и Фабио Коентрао.

Последният влезе на терена в 71-ата минута, вместо Марсело, а в 80-ата размаха ръце в наказателното си поле и спря топката, така че домакините получиха дузпа.

Адриен Силва хладнокръвно я превърна в гол и вдигна на крака публиката на „Жозе Алваладе”, но тя бе смълчана малко по-късно от резервата Бензема.

В 87-ата минута възстановеният френски национал засече с глава прецизно центриране на Серхио Рамос, който също наскоро преодоля травма, за да донесе победата на Реал Мадрид.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Балотели пред завръщане в Серия А

Нападателят Марио Балотели е пред завръщане в Серия А

Вратар отказа повиквателна от Нагелсман

Вратарят на Фулъм Бернд Лено заяви, че е отказал поканата на националния селекционер на Германия Юлиан Нагелсман