3. Реал Мадрид ще диша във врата на Барса до последно (ВИДЕО)

Реал Мадрид ще диша във врата на Барса до последно (ВИДЕО)

"Кралете" биха Валенсия с 3:2 у дома и са на точка зад каталунците преди последния кръг

Реал Мадрид остана единственият конкурент на Барселона за титлата в Примера преди последния кръг. „Кралете”, които ще играят и финал в Шампионска лига, победиха Валенсия трудно с 3:2 на „Сантяго Бернабеу” и са само на точка зад лидера Барселона преди развръзката другата седмица. Кристиано Роналдо вкара два гола, а Карим Бензема също се разписа.

Атлетико Мадрид вече няма шансове да е шампион след загуба с 1:2 като гост от изпадналия Леванте. Атлетико е на три точки зад Барса, но има по-лоши показатели в преките мачове и няма как да е първи.

Реал Мадрид не позволи нито за секунда на Валенсия да мисли за нападателни действия в началните минути в столицата.

Търпеливият натиск на „кралете” се отплати в 26-ата минута. Марсело проби по левия фланг и подаде на Кристиано Роналдо, който мина покрай Абденур и с десния крак по диагонала се разписа в долния ляв ъгъл за 1:0.

Валенсия направи толкова шокиращ пропуск в 36-ата минута, че мнозина се усъмниха в честността на мача. Пако Алкасер излезе очи в очи с вратаря Кико Касия и реши да подава на Парехо, който не беше там, все пак топката стигна до Кансело, който на празна врата стреля над целта.

Три минути преди почивката Диего Алвеш направи страхотно спасяване срещу Бензема, рикошет от защитник върна кълбото към Бензема, който от втори опит вкара. Страничният рефер вдигна засада, но главният правилно не взе предвид решението му и призна гола – 2:0.

Дани Парехо нацели напречната греда на домакините в началото на втората част, а Родриго върна един гол с прецизен шут в горния десен ъгъл след лошо изчистване на Рафаел Варан.

Реал отвърна бързо и 4 минути по-късно Хамес изведе Кристиано Роналдо, който красиво копна над вратаря и под гредата за 3:1.

Влезлият на почивката Андре Гомеш направи голям пропуск, но се реваншира с топовен шут в горния ъгъл за 3:2 в 81-ата минута.

В края Родриго не получи фаул близо до наказателното поле на Реал и за протестите си получи червен картон, а един гол на Валенсия правеше Барса шампион, но Реал не допусна това.

По същото време Атлетико поведе рано, но се изложи и загуби с 1:2 като гост на изпадналия Леванте и загуби шансове за титлата.

Още във втората минута Коке пусна в коридор между централните защитници за Фернандо Торес, който копна над вратаря Марино за 1:0.

Торес беше на сантиметри от втори гол, но вместо това в 30-ата минута Куеро нахлу отдясно и центрира за Виктор Касаедус, който умело насочи в горния ъгъл за 1:1.

Резервата Джузепе Роси попари отбора на Диего Симеоне в последната 90-а минута и отказа „дюшекчиите” от мислите за титла. Голямата цел за Атлетико обаче е да стане европейски шампион във финала срещу Реал Мадрид в Шампионска лига.