3. Реал (Мадрид) смачка Кадис и може да стане шампион още днес (ВИДЕО)

Реал (Мадрид) смачка Кадис и може да стане шампион още днес (ВИДЕО)

"Кралете" надвиха противника с 3:0

Реал Мадрид спечели лесно с 3:0 домакинството си на Кадис от 34-тия кръг на Ла Лига, въпреки че със сигурност мисли за предстоящия реванш в Шампионска лига срещу Байерн Мюнхен идната сряда.

Карло Анчелоти експериментира със стартовия състав. Едва през второто полувреме в игра се появиха големите звезди Джуд Белингам и Винисиус Жуниор, а под рамката на вратата се завърна Тибо Куртоа, който дълго лекува тежка контузия. Английският национал се разписа, а Браим Диас и Хоселу прибавиха по още едно попадение.

След победата Реал остава едноличен лидер с 87 точки, на 14 пред втория Барселона. Това означава, че по-късно днес „лос бланкос“ може да си подсигурят официално титлата, ако каталунците не победят Жирона.

Въпреки че Реал не бе с всичко най-добро успяваше да контролира събитията на терена срещу Кадис. През първата част домакините владееха повече топката, но не стигнаха до гол.

Дори Кадис имаше страхотен шанс да поведе в 45-ата минута. Гонсало Ескаланте засече центриране в наказателното поле, но прати топката покрай целта.

В началото на втората част Реал вдигна оборотите. Резултатът не закъсня. В 41-вата минута играчите на Анчелоти изковаха аванс. Лука Модрич комбинира с Браим Диас. Нападателят напредна и със страхотен удар от ъгъла на наказателното поле прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата.

В 68-ата минута отново с участието на Модрич Реал вкара втори гол. Хърватинът пусна към Диас, който намери непокрития Белингам. Англичанинът отбеляза с едно докосване.

До края „лос бланкос“ просто доминираха. Вратарят Ледесма и защитниците пред него някак си запазиха мрежата си до един момент. С последната си атака обаче Реал вкара трети гол. Начо Фернандес беше изведен в наказателното поле. Той пусна успореден на голлинията пас към Хоселу. За тарана задачата беше елементарна, а именно на празна врата да отбележи.