3. Реал (Мадрид) взе с лекота мача със Селта и притисна Барса (ВИДЕО)

Реал (Мадрид) взе с лекота мача със Селта и притисна Барса (ВИДЕО)

"Кралете" постигнаха успех от 2:0

Реал Мадрид спечели с 2:0 домакинството си на Селта Виго от 30-ия кръг на Ла Лига. „Лос бланкос“ стигнаха до успеха с по едно попадение през първото и през второто полувреме. Преди почивката точен беше Марко Асенсио, а в началото на втората част – Едер Милитао.

С 20-ия си успех в шампионата мадридчани прехвърлиха напрежението върху Барселона. Те са на второто място с актив от 65 точки, на 8 зад каталунците, които в неделя посрещат Атлетико Мадрид.

Междувременно Селта Виго е в средата на таблицата и общо взето няма за какво толкова да се бори до края на сезона в Ла Лига. Галисийци са 12-и с 36 точки.

В началните минути Реал Мадрид подходи предпазливо и рядко застрашаваше вратата на гостите. Първият удар към една от двете врати нанесе Ориелиен Чуамени в 20-ата минута. Френският халф засече центриране от корнер на Марко Асенсио, но ударът му беше много неточен. Малко след това и Бензема стреля далеч от целта.

В 25-ата минута Дани Себайос шутира извън наказателното поле, но и неговият опит беше неточен. Десет минути по-късно Милитао се извиси над всички след центриране от корнер, но не успя да нанесе хубав удар и топката мина покрай вратата.

В 42-ата минута "кралете" поведоха. Винисиус получи отляво, напредна с топката и пусна към точката на дузпата, където Марко Асенсио изпревари двама защитници и вкара за 1:0.

Три минути след почивката домакините стигнаха до втори гол. Асенсио центрира от корнер, а Милитао се вклини между двама свои съотборници и с глава матира Вийяр за втори път.

След час игра Винисиус преодоля Тапиа в наказателното поле и подаде към Бензема. Нападателят опита удат от малък ъгъл, но вратарят на гостите от Галисия спаси. В 66-ата минута Винисиус нахлу в наказателното поле отдясно. Бразилецът опита да изненада вратаря с шут от малък ъгъл. Първоначално Вийяр не успя да улови топката, но след това поправи грешката си.

В 75-ата минута Бензема засече с глава центриране на Асенсио, но прати топката над вратата. В 77-ата минута Яго Аспас се справи с Начо и се озова сам срещу Куртоа. Нападателят опита да преодолее вратаря и отправи удар от малък ъгъл, но белгиецът се справи.