3. Реал Мадрид загря с класика за градското дерби с Атлетико (ВИДЕО+СНИМКИ)

Реал Мадрид загря с класика за градското дерби с Атлетико (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Кралския клуб” би без проблеми гостуващия Ейбар пред 73 965 зрители на „Бернабеу”

Европейският клубен шампион Реал (Мадрид) записа трета поредна победа, след като победи у дома с класическото 3:0 тима на Ейбар в мач от XXXI кръг на испанската „Ла Лига”.

Двубоят се игра пред 73 965 зрители на стадион „Сантяго Бернабеу” и бе генерална репетиция за „Белия балет” преди първия ¼-финален сблъсък от Шампионската лига срещу градския съперник Атлетико Мадрид.

Точни за „Кралския клуб” бяха Кристиано Роналдо, Хавиер Ернандес и Хесе, а след успеха си домакините се приближиха на точка до лидера Барселона, който обаче е с мач по-малко.

Почивка в мача получиха Тони Кроос и Хамес Родригес, които бяха наказани за срещата, но Кристиано Роналдо бе сред титулярите, след като петият му жълт картон бе отменен.

Домакините поеха инициативата от самото начало и в 18-ата минута на топката три пъти се удари в гредите, след като първо Серхио Рамос я прати в напречната, а след последвалия удар на Иско тя се разходи по голлинията.

Логичното се случи в 21-ата минута, когато Кристиано Роналдо стреля силно от статично положение и изненада вратаря на гостите, за да вкара своя гол №38 в Примера – 1:0.

Секунди след това той можеше да увеличи актива си, но не можа да оползотвори отлично центриране на Хавиер Ернандес.

Именно последният обаче направи резултата 2:0 в 31-ата минута, след центриране на Арбелоа и майсторски удар с глава.

До паузата не се стигна до нови попадения, но след нея Реал нанесе своя трети удар, макар че преди това пропуски направиха Роналдо, Чичарито и Модрич.

Точка на спора сложи завърналият се сред титулярите след повече от година отсъствие Хесе, който оформи класиката в 83-ата минута с изстрел по диагонала.