3. Реал на 2 точки от върха след 2:0 над Малага (ВИДЕО)

Реал на 2 точки от върха след 2:0 над Малага (ВИДЕО)

Роналдо и Ди Мария точни за "белия балет"

Отборът на Реал (Мадрид) записа втора поредна победа в шампионата, след като днес се наложи с 2:0 над тима на Малага. Срещата се игра на стадион "Сантяго Бернабеу" и бе от програмата на 9-ия кръг на испанската Ла Лига.

Още в 7-ата минута Кристиано Роналдо уцели гредата. После стражът на гостите спаси шутове на португалеца и Мората.

В 35-ата Кабайеро се оказа последна преграда пред Мората, но секунди след почивката извади топката от мрежата си. Ди Мария центрира отдясно и Роналдо направи лъжливо движение, че ще засече топката с глава. Кабайеро сгреши и Реал поведе с 1:0.

В 51-вата и в 58-ата вратарят се реваншира за гафа си и отрази изстрели на бившия си съотборник Иско и Роналдо. В 82-ата минута Кристиано направи невероятен пропуск.

Резервата Хесе Родригес проби и центрира в пеналта, а Кристиано Роналдо засече топката от три метра, но стреля в тялото на Кабайеро. В края Роналдо все пак фиксира крайното 2:0 от съмнителна дузпа.

След успеха "кралете" остават на 3-о място във временното класиране с актив от 22 точки, на 2 зад лидерите Барселона и Атлетико. Гостите от Малага пък са 10-и с 9 точки.