3. Реал оцеля след истинска корида на "Бернабеу"

Реал оцеля след истинска корида на "Бернабеу"

Една лда среща, изпълнена с нерви, драма, картони и много пропуски. Все пак Реал остава в играта

Отборът на Реал Мадрид успя да спечели ценна победа с 3:2 над отбора от мадридското предградие Хетафе в луд мач от 32-ия кръг на испанската Примера. Зрителите на "Сантяго Бернабеу" видяха куп положения, 5 гола, 10 жълти и един червен картон, пропусната дузпа и невероятна драма в последните секунди на срещата, когато Гонсало Игуаин остави живи надеждите за титла.

Срещата започна с неочакван натиск на гостите от Хетафе. Юношата на Реал Роберто Солдадо изпусна първото положение в мача, но в 10-ата именно той успя да открие резултата, след като надскочи всички в отбраната на домакините и с глава вкара топката зад Касияс. Реал веднага отговори в следващите 15 минути буквално сгъна отбора на Хетафе, но пропуски направиха Раул, Гути и Ван дер Ваарт.

Липсата на шанс пред гола изнерви футболистите на "белия балет" и грубостите на терена зачестиха, както и жълтите картони. В самия край на първата част Реал все пак успя да изравни. Раул изведе хитро Игуаин в наказателното поле, който с левия крак успя да матира стража на Хетафе - 1:1.

След почивката в игра се появи Ариен Робен и играта на домакините стана значително по-разнообразна. Раул и Игуаин изпуснаха по 2 положения, а Марсело направи пропуска на вечерта, след като от чиста позиция в малкото наказателно поле не успя да уцели вратата. Робен пък отново се контузи и след по-малко от 25 минути напусна игра. Въпреки това атаките на Реал продължаваха, но до гол така и не се стигна.

Гостите, които през почти цялото време се защитаваха, успяха да нанесат своя удар в 84-ата минута. Албин се възползва от неразбирателство в защитата на Реал и с левия крак разстреля Касияс за 1:2. В следващата атака обаче Реал отново изравни с гол на Гути, който изпълни перфектен пряк свободен удар с левия крак - 2:2. Шоуто обаче тепърва предстоеше. Три минути преди края Пепе, който имаше вече един жълт картон, извърши невероятна глупост и фаулира Каскеро в наказателното поле. Португалецът бе изгонен, а гостите получиха правото да изпълнят дузпа.

Потърпевшият Каскеро обаче не успя да преодолее Икер Касияс и като че ли това бе повратният момент в мача, макар и в 88-ата минута. В третата минута от добавеното време Гонсало Игуалин успя да реши крайния изход на двубоя със страхотен удар с левия крак от въздуха - 3:2. Хетафе дори можеше да изравни, но Мартинес се засуети и бранител на домакините парира неговия удар. Това бе всичко в мача и Реал спечели една изстрадана, но ценна победа.

Ценна, защото с нея "белия балет" вече има 75 точки в актива си, 3 зад лидера Барселона, който посреща Севиля този кръг. Хетафе пък се смъкна на 16-о място с 34 точки, на 4 от опасната зона.

Реал - Хетафе 3:2
0:1 Солдадо 10'
1:1 Игуаин 45'
1:2 Лейтеш 84'