3. Реал падна пред Баската крепост

Реал падна пред Баската крепост

"Белия балет" изпусна множество положения и загуби мача - 0:1 срещу Атлетик Билбао.

Реал Мадрид спря пред крепостта на Баските. Местният Атлетико надигра с 1:0 звездния отбор на Мануел Пелегрини и нанесе втора загуба на белия балет от началото на първенството.

Йоренте вкара единствения гол още в 3-ата минута. След това Реал имаше много възможности да спечели поне точка, но пропуските доведоха до загубата на тима. Атлетик пък се държа много добре на терена и игра с до краен предел, което донесе и така нужните три точки на отбора.

Баските започнаха ударно мача. Още в 1-ата минута те удариха две греди. Първо изстрел на Гурпеги се отби от дясната греда, а при добавката от чиста позиция съотборникът му Токеро също удари гредат.

В 3-ата минута обаче резултатът бе открит. След центриране от корнер Диара не се намеси добре и топката достигна до Йоренте, който с глава откри и увеличи попаденията си тази година в Примера на 6.

Иначе Реал имаше няколко изгодни шанса да вкара голове в този мач. В 7-ата минута удар на Чаби Алонсо бе блокиран, а само няколко минути по-късно Карим Бензема също пропиля идеална възможност да изравни резултата.

До края на полувремето "белия балет" натисна своя съперник, но резултат нямаше. С пропуски се отличиха Марсело, Бензема, Роналдо и Кака.

През второто полувреме гостите също натискаха своя съперник, въпреки че и домакините стояха много добре на терена. В крайна сметка обаче до гол така и не се стигна.

Отлични възможности през втората част на мача пропиляха Гути, Роналдо, Кака, Албиол и Гарай. В крайна сметка домакините от Билбао се поздравиха с крайната победа.

След този двубой и след 18 изиграни кръга, Реал е втори в класирането с актив от 41 точки, докато лидерът Барселона има 43 точки и мач по-малко (каталунците играят късно тази вечер със Севиля).

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1