3. Реал пак зацикли за 1:1 с Ейбар у дома и изпусна лидерството в Примера (ВИДЕО)

Реал пак зацикли за 1:1 с Ейбар у дома и изпусна лидерството в Примера (ВИДЕО)

Отборът на Зидан направи четвърто поредно реми във всички турнири, Ейбар взе първа точка срещу Реал в елита

Реал Мадрид изпусна водачеството в Примера след третото си поредно равенство в първенството и общо четвърто във всички турнири при 1:1 с Ейбар на „Сантяго Бернабеу” в седмия кръг. Два гола до 17-ата минута дадоха надежди за голов спектакъл на над 72 000 по трибуните, но след това ново попадение така и не дойде.

Гарет Бейл вкара единствения гол за „кралете”, които събират 15 точки и делят върха с Атлетико Мадрид (също 15), но от засада дебне шампионът Барселона, който ще застане сам начело, ако победи Селта като гост от 21:45 тази вечер.

За Ейбар това беше първа точка въобще срещу Реал Мадрид в Ла Лига.

Ейбар влезе в мача с едва един успех от последните си 13 гостувания в Ла Лига и без нито една точка срещу „Белия балет” в първенството досега.

Голямата липса за Реал днес се казваше Лука Модрич. Хърватският плеймейкър претърпя атроскопия на лявото коляно и ще отсъства около месец.

Реал спокойно разиграваше в началото, но „Бернабеу” притихна в 6-ата минута, защото Андер Капа центрира отдясно, а Карвахал и Иско само изгледаха как Фран Рико с глава уверено преодоля Кейлор Навас за 1:0. Това бе първи гол въобще за Ейбар срещу именития съперник в Примера.

Феновете на домакините започваха да стават нетърпеливи, но в 17-ата минута Кристиано Роналдо проби по левия фланг и центрира на втора греда за Бейл, който се извиси и изравни с глава в средата на вратата.

Бенезма получи чудесен пас от Данило след половин час игра, но отблизо не успя да обърне в мрежата. Роналдо пак центрира за Бейл, но този път уелсецът с глава насочи твърде високо. Малко след това ролите се обърнаха и Бейл центрира за Кристиано на дузпата, европейският шампион с Португалия от това лято обаче също прати над целта.

Зидан още на почивката извади Бензема и Варан, за да пусне Мората и Начо.

В 55-ата минута гол на Мората бе отменен със засада, защото и той, и Роналдо бяха в засада при центрирането на Бейл преди първия удар на Роналдо.

Бейл беше близо до още един гол с глава, но параболичният му удар нацели гредата, докато Роналдо не успя с опита за добавка. Секунди по-късно Кристиано не успя да овладее отличен пас в коридор на Данило в наказателното поле.

Вратарят Риесго направи опасна грешка и изпусна топката, ала Мората би от външната страна на мрежата.

Бейл намери Роналдо на втора греда и пак неговият шут беше блокиран.

Така Ейбар успя някак да оцелее след почивката без допуснат гол и си тръгна с малко очаквана точка от „Бернабеу”, а Реал записа четвърти пореден мач с равенство.

Испанската легенда окачва бутонки на 40 години

Шефовете на Манчестър Юнайтед се събират на "Олд Трафорд"