3. Реал победи Атлетико в 95-ата минута

Реал победи Атлетико в 95-ата минута

Реал (Мадрид) победи Атлетико (Мадрид) с 2:1 на стадион „Висенте Калдерон” в среща от поредния кръг на испанската лига BBVA.

Реал (Мадрид) победи Атлетико (Мадрид) с 2:1 на стадион „Висенте Калдерон” в "мадридското дерби" от испанската лига BBVA. Двубоят започна отлично за „белия балет” и Рууд ван Нистелрой откри резултата след една минута игра. След гола Раул и Ван Нистелрой можеха да отбележат втори гол за Реал, а с пропуски за Атлетико се отличиха Кун Агуеро и Форлан. В 30-ата минута Переа направи груб фаул срещу Снайдер и бе изгонен от игра с директен червен картон. Девет минути по-късно пътя към съблекалните пое и голмайсторът Ван Нистелрой. Холандецът фаулира Маниш в центъра на терена и също видя червения цвят в ръката на главния съдия. Второто полувреме започна с натиск на Атлетико и влезлият като резерва Шимао Саброса започна да тормози изключително много защитата на Реал в лицето на Рамос, Пепе, Канаваро и Марсело. Нови добри положения за гол се откриха пред Агуеро, но с блестящи изяви се отличи Икер Касияс. Стигна се до 90-ата минута, в която Шимао изпълни блестящо пряк свободен удар и изравни резултата. До края на мача Форлан стреля опасно, а в 5-ата минута на добавеното време резервата Дренте бе спънат в наказателното поле от Хейтинга. Съдията отсъди дузпа и Гонсало Игуайн бе точен за крайното 2:1. Бившият български футболен национал и легенда на Атлетико (Мадрид) Любослав Пенев присъства на дербито, като бе заснет от телевизионните камери на двубоя в централната ложа на съоръжението.