3. Реал победи на ходом Цюрих - 5:2

Реал победи на ходом Цюрих - 5:2

Реал (Мадрид) постигна закономерна победа при гостуването си на Цюрих в първата среща от група „С” на Шампионската лига. „Белия балет” се наложи с 5:2 над швейцарския тим. Двубоят на стадион „Лецингрунд” може да се раздели на две части – през първото полувреме мадридският гранд тотално надигра своя противник и заслужено се оттегли на почивка с преднина от три чисти гола.

През втората част Цюриха вкара два бързи гола и върна интригата в мача, но последната дума бе на най-скъпия играч в света Кристиано Роналдо, който отбеляза второто си попадение в мача в последната минута на двубоя. Така Реал (Мадрид) направи първата си крачка към така мечтания финал в най-комерсиалния турнир.

Малко изненадващо срещата започна с плах домакински натиск. След изпълнение на корнер и последвалото разбъркване, топката се озова в краката на Тихинен, който стреля с пета, но Касияс бе заел добра позиция и улови. Постепенно играчите на мадридския гранд овладяха центъра на терена и започнаха да създават опасни положения пред вратата на Леони.

В 27-ата най-скъпият футболист в света Кристиано Роналдо бе фаулиран на около 23 метра от врата на Цюрих. Португалецът застана зад топката и със страхотен шут разстреля Леони. Само седем минути по-късно отново Роналдо създаде опасно положение пред вратата на швейцарците. Бившият играч на Манчестър Юнайтед подаде с глава към Гонсало Игуаин, който влезе в полето и върна топката към точката за изпълнение на дузпи. Там бе капитанът на „белия балет” Раул, който с плътен изстрел удвои преднината на своя отбор.

Мадридският гранд продължи да атакува, но с пропуски до края на полувремето се отчетоха Роналдо и Игуаин. Все пак логичното се случи в добавеното време на първата част. Игуаин бе изведен зад отбраната на швейцарците, излъга бранител на домакините и технично прокара топката по плонжа на Леони за 0:3.

В 60-ата минута играч на Цюрих проби по лявото крило и центрира към далечната греда. Фонлантен с едно докосване подаде към Кох, който стреля от движение, но Касияс улови. Само три минути по-късно Алфонс бе изведен зад отбраната на „белия балет”, но бе повален в полето от Икер Касияс. Реферът Мартин Аткинсън не се поколеба и веднага посочи бялата точка. Зад топката застана Маргаирас, който хладнокръвно намали резултата – 1:3.

В следващата атака домакините получиха правото да изпълнят ъглов удар в дясно от вратата на Реал. Играч на Цюрих центрира към близката греда, където бе Егертер, който с глава простреля за втори път Касияс – 2:3. Силите на домакините обаче стигнаха само до тук.

Играчите на Мануел Пелегрини отново поеха инициативата в двубоя и започнаха да редят опасни атаки към врата на Леони. В 76-ата минута Роналдо напредна и влезе в полето на домакините. Португалецът върна към капитана Раул, който стреля слабо и топката мина покрай врата на Цюрих.

Логичното  се случи в 89-ата минута, когато най-скъпият играч в света Роналдо стреля силно от пряк свободен удар от 27 метра, топката мина през ръцете на Леони и се оплете в мрежата зад него. В даденото от рефера добавено време, Кака изведе Гути зад отбраната на домакините и последният оформи крайното 2:5.

2:5 Гути (90’)

Цюрих: Леони, Маргаирас, Стаел (88’ Гаич), Кох, Рошат, Тихинен, Егертер, Оконкво (66’ Абди), Фонлантен, Алфонс, Хасли (46’ Джурич)

Реал: Касияс, Арбелоа, Пепе, Албиол, Дренте, Диара,  Алонсо (59’ Гаго), Кака, Роналдо, Раул, Игуаин (68’ Гути)

Жълти картони: Оконкво, Стаел (Цюрих); Кака, Дренте, Касияс, Гути (Реал)

5 Засади 2
33' 16'' Владеене на топката (време) 36' 15''