3. Реал прегази Хихон като гост

Реал прегази Хихон като гост

Срещата бе белязана и от един изключителен рекорд. С двата си гола в мача, Раул вече има 309 попадения за Реал, с което задмина легендарния Алфредо Ди Стефано, който има 307 гола с екипа на „белия балет”.

Въпреки сериозните кадрови проблеми, отборът на Реал (Мадрид) успя да постигне убедителна победа с 4:0 при гостуването си на Спортинг (Хихон) в среща от 23-ия кръг на испанската BBVA лига. Без Гути, Робен и Снайдер, момчетата на Хуанде Рамос изнесоха един от най-силните си мачове през този сезон и не дадоха никакъв шанс на домакините.

Срещата започна с натиск на Реал и логичното се случи още в 15-ата минута на двубоя, когато капитанът на гостите Раул Гонсалес успя да открие резултата. Раул засече центриране на Серхио Рамос от дясно и с левия крак прати топката в мрежата на Спортинг за 0:1. След това пред капитана на „белия балет” се откриха още 2 възможности, но защитата на домакините се справи. Стигна се обаче до 37-та минута, когато Реал вкара втори гол. Хунтелаар бе оставен непокрит в наказателното поле, след пас на Игуаин, и холандецът прати топката в долния десен ъгъл на вратаря за 0:2. В самия край на полувремето Серхио Рамос имаше шанс да вкара трети гол, но ударът му премина над вратата.

Втората част започна по възможно най-добрия начин за Реал и още в 49-ата минута гостите вече водеха с 3:0. Марсело напредна отляво, навлезе в наказателното поле и с хубав прехвърлящ удар матира вратаря на домакините. Домакините опитаха да върнат поне едно попадение, но удари на Барал бяха парирани от Икер Касияс. Малко по-късно Игуаин пропусна от изгодна позиция, за да се стигне до 76-ата минута, когато Раул вкара втория си гол в мача. Игуаин стреля опасно от далеч, топката бе избита от стража на домакините, но тя попадна в краката на Раул, за когото не бе проблем да я добави в опразнената врата – 0:4. До края на мача Реал спря да играе и отстъпи инициативата на Спортинг, но домакините не успяха да стигнат до почетно попадение, след като Касияс спаси удари на Барал и Камачо. Така резултатът остана непроменен и Реал записа най-убедителната си победа като гост.

Така с този успех Реал остава втори с актив от 50 точки, цели 10 зад лидера Барселона. Спортинг пък се свлече на 13-а позиция с 27 точки в своя актив.

Спортинг (Хихон) – Реал (Мадрид) 0:4