3. Реал прекъсна негативната серия след класика над Еспаньол (ВИДЕО+СНИМКИ)

Реал прекъсна негативната серия след класика над Еспаньол (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Кралете" играха цяло полувреме с човек по-малко, след като Коентрао бе изгонен

Реал (Мадрид) прекъсна негативната си серия от три поредни загуби, като постигна успех с 3:0 в домакинството си на Еспаньол в мач от 18-ия кръг на Примера дивисион. „Кралете” доиграха срещата с 10 човека, след като Фабио Коентрао получи директен червен картон в началото на втората част.

Хамес Родригес откри резултата за „белия балет” в 12-ата минута, в 28-ата Гарет Бейл удвои аванса на Реал, а крайното 3:0 оформи влезлият като резерва Начо.

Двубоят започна с минута мълчание в памет за зверския атентат в списанието „Шарли ебдо”, както и на загиналите в последващите терористични действия във Франция.

Еспаньол организира опасна атака още преди да бе изтекла и минута, но Кайседо стреля покрай вратата. В 10-ата пък удар на Карим Бензема срещна страничната греда на Касия.

Само две по-късно „кралете” откриха след изключителна атака. Гарет Бейл даде прекрасен диагонален пас, Роналдо с едно докосване върна за Хамес, който също без да се бави прати топката в мрежата на гостите. Това бе шестият гол за колумбиеца в Ла лига, откакто дойде на „Бернабеу”.

В 28-ата Реал вече водеше с 2:0 след изключително изпълнение на Гарет Бейл от пряк свободен удар. Уелсецът остави на място Касия, а след рикошет в гредата топката влетя във вратата на гостите за втори път.

В началото на втората част домакините останаха с човек по-малко, след като Фабио Коентрао бе изгонен за грубо влизане в краката на Каняс. Карло Анчелоти реагира мигновено, като пусна Начо на мястото на Хамес.

Точно Начо отбеляза третото попадение за Реал. След центриране на Арбелоа отляво, топката стигна до бранителя, който с удар по земята оформи крайното 3:0.

С победата си тимът на Карло Анчелоти остава начело в Испания с 42 точки и излезе на четири точки пред втория Барселона, който утре посреща третия Атлетико (Мадрид). Еспаньол остава 10-и с 20.

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.

18 мача от втория кръг на Лига Европа ще се изиграят днес

Днес ще се изиграят всички 18 мача от втория кръг на Лига Европа. Те са разделени в два часови пояса – по девет от 19:45 часа и още толкова от 22:00 часа българско време

Тежки санкции за Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид ще изиграе следващите си три домакински мача с частично затворени трибуни

Лил беше по-силен от нас, трябва да го приемем

Вижте какво каза Карло Анчелоти

Венсан Компани: Това не е краят на Байерн

Бяхме добре с топката, създавахме моменти, но Астън Вила има силен отбор, каза треньорът на Байерн

Треньорът на Астън Вила: Искам да се насладя напълно на този момент

Мениджърът на Астън Вила Унай Емери бе изключително щастлив след победата над Байерн Мюнхен

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)