3. Реал разби Сосиедад, Роналдо блесна с хеттрик (ВИДЕО)

Реал разби Сосиедад, Роналдо блесна с хеттрик (ВИДЕО)

Реал Мадрид спечели с 5:1 пред 77 427 зрители на „Сантяго Бернабеу”

Реал (Мадрид) разби с 5:1 гостуващия Реал (Сосиедад) и постигна петата си последователна победа вкъщи.

С хеттрик и асистенция в срещата от 13-ия кръг на испанската „Ла Лига” се отличи звездата на „Белия балет” Кристиано Роналдо.

Португалският маестро откри резултата още в 12-ата минута, когато се разписа от малък ъгъл, след като бе намерен в наказателното поле от Карим Бензема.

Шест минути по-късно пък Роналдо върна жеста и асистира на Бензема, за да вкара французинът второто попадение за „Кралския клуб”.

Третото пък падна в 26-ата минута, когато Роналдо се разписа от дискусионна дузпа и така направи класическа преднината на своите.

Последва пропуск на Гарет Бейл, който обаче се реабилитира частично в 36-ата минута, извеждайки Сами Кедира, за да може германският национал да реализира с топовен шут – 4:0.

При този резултат дойде и почивката, а след нея Реал (Мадрид) напълно логично намали оборотите. Това доведе до почетното попадение на гостите, които имаха и претенции за дузпа, преди Антоан Гризман да намали изоставането им до 1:4 в 61-ата минута.

Четвърт час по-късно Кристиано Роналдо оформи крайното 5:1 с прецизно изпълнен пряк-свободен удар.

Последваха няколко промени в състава на домакините, а появилият се като резерва Алваро Мората успя да направи фрапантен пропуск в края на срещата, когато Роналдо го изведе на отлична позиция, но той не успя да намери очертанията на вратата от близка дистанция.

Със спечелените три точки Реал вече има 31 и изостава точно с 3 от лидера Барселона, но каталунците са с мач по-малко. Сосиедад пък остана със 17, заемайки седмата позиция във временното класиране.

Манчестър Юнайтед плаща огромна неустойка на Тен Хаг при уволнение

Манчестър Юнайтед ще трябва да плати компенсация от около 17.5 милиона паунда на мениджъра Ерик тен Хаг

Байерн сменя Нойер с Алисон?

Бразилският страж на Ливърпул може да поеме към Мюнхен през лятото

Алонсо засипа с похвали Милан преди мача в Шампионската лига

Старши треньорът на Байер Леверкузен сподели очакванията си за предстощия двубой в Шампионската лига

Килиан Мбапе се връща за Реал Мадрид срещу Лил

Френският нападател се е излекувал от контузията си

Байерн Мюнхен си хареса Ди Марко от Интер

Байерн ще иска да замени Алфонсо Дейвис с Федерико Ди Марко през лятото

Ханзи Флик потвърди трансфера на Шчесни в Барселона

Наставникът на Барселона говори преди утрешния мач на каталунците срещу Йънг Бойс в Шампионската лига