3. Реал разглоби „жълтата подводница” в голово шоу на „Бернабеу”

Реал разглоби „жълтата подводница” в голово шоу на „Бернабеу”

Роналдо, Кака и Игуаин бяха безпощадни за 6:2

Мултимилионната селекция на Реал (Мадрид) постигна изключително важна победа в битката си за титлата в Ла Лига, след като размаза Виляреал с 6:2. Срещата се игра на стадион „Сантяго Бернабеу” и бе от програмата на 23-ия кръг на Примера. Роналдо, Кака и Игуаин се развихриха, а „белия балет” получи и две дузпи в 20-ата и 87-ата минути.

Двубоят започна с натиск от страна на Реал и в 9-та минута Марсело можеше да открие резултата, но ударът му бе спасен от Диего Лопес. Така дойде 18-ата минута, когато „белия балет” получи правото да изпълнява фаул на около 20 метра от вратата на Виляреал, а зад топката застана Кристиано Роналдо, който с топовен шут я прати в горния ляв ъгъл на Лопес – 1:0.

Натискът на столичани продължи и след този гол и в 20-ата минута реферът отсъди дузпа в тяхна полза за нарушение на Маркано срещу Игуаин. Кака изпълни хладнокръвно 11-метровия наказателен удар и удвои преднината на своите. В 27-ата резултатът можеше да стане класически, след като Игуаин върна за Роналдо в наказателното поле, но шутът на португалеца бе неточен.

Така се стигна до 31-ата минута, когато пък бе ред на „жълтата подводница” да отбележи от статично положение. Тогава те имаха възможността да изпълнят фаул на около 25 метра от Касияс, а капитанът им Сена се справи отлично, пращайки кълбото в горната дясна скоба на вратата на домакините – 1:2.

След като резултатът бе намален столичани отново взеха нещата в свои ръце, но пропуски направиха Кака, Гранеро и Роналдо. До края на полувремето не падна нов гол и така Реал и Виляреал се оттеглиха на почивка при резултат 2:1 за домакините.

Втората част отново започна с натиск на „белия балет” и в 55-ата минута резултатът стана 3:1, след като Роналдо проби отдясно, след което намери непокрития Игуаин около точката на дузпата, а аржентинецът прати кълбото в мрежата с плътен удар по земя.

Положенията пред вратата на гостите продължаваха да се редят, но при една своя контраатака Виляреал успя да стигне до попадение. В 67-ата минута Пирес навлезе в наказателното поле, върна кълбото към дузпата, откъдето Нилмар с левия крак го прати в долния десен ъгъл на Касияс – 2:3.

Този резултат обаче не се запази дълго, тъй като в 71-ата минута Марсело центрира отляво, а Игуаин засече топката в мрежата на Лопес за 4:2, вкарвайки втория си гол в мача. Това попадение тотално свали гарда на Виляреал и в 80-ата минута гостите инкасираха нов гол в своята врата. Тогава Роналдо проби отляво, след което изведе Кака в наказателното поле, а бразилецът хладнокръвно реализира с левия крак – 5:2.

До края на двубоя имаше време за още един гол за „кралския клуб”, който падна в 87-ата минута, когато за фаул срещу Роналдо бе отсъдена нова дузпа за Реал. Зад топката застана Алонсо, който бе безпощаден за 6:2. Наказателният удар обаче трябваше да бъде пребит, но испанецът се справи страхотно и при втория опит и така оформи крайния резултат.

След този успех за Реал разликата с лидера Барселона вече е само 2 точки, а в момента „белия балет” има 56. Гостите от Виляреал пък са 10-и с 29 спечелени точки.

Стартови състави:

Реал: Касияс, Марсело, Арбелоа, Албиол, Рамос, Алонсо, Л. Диара (М. Диара 85’), Гранеро (Ван дер Ваарт 76’), Кака (Раул 81’), Роналдо, Игуаин

Виляреал: Лопес, Вента, Мусачио, Маркано (Пирес 56’), Капдевиля, Бруно, Сена, Гулон, Фустер (Анхел 81’), Матиля, Нилмар (Льоренте 81’)

Жълти картони: Л. Диара, Игуаин, Арбелоа (Реал); Маркано, Вента, Пирес (Виляреал)

Стадион: „Сантяго Бернабеу”

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1